Themes - GeneratePress - en to el_GR translation catalogue (195 entries)

note: Description of the theme
en: GeneratePress is a lightweight WordPress theme built with a focus on speed and usability. Performance is important to us, which is why a fresh GeneratePress install adds less than 15kb (gzipped) to your page size. We take full advantage of the new block editor (Gutenberg), which gives you more control over creating your content. If you use page builders, GeneratePress is the right theme for you. It is completely compatible with all major page builders, including Beaver Builder and Elementor. Thanks to our emphasis on WordPress coding standards, we can boast full compatibility with all well-coded plugins, including WooCommerce. GeneratePress is fully responsive, uses valid HTML/CSS and is translated into over 25 languages by our amazing community of users. A few of our many features include microdata integration, 9 widget areas, 5 navigation locations, 5 sidebar layouts, dropdown menus (click or hover) and navigation color presets. Learn more and check out our powerful premium version at https://generatepress.com
el_GR: Το GeneratePress είναι ένα ελαφρύ θέμα του WordPress φτιαγμένο με έμφαση στην ταχύτητα και τη χρηστικότητα. Η απόδοση είναι σημαντική για εμάς, για αυτόν τον λόγο μια νέα εγκατάσταση του GeneratePress προσθέτει λιγότερο από 15kb (gzipped) στον όγκο της σελίδας σας. Αξιοποιούμε πλήρως τον καινούργιο block editor (Gutenberg), ο οποίος σας παρέχει περισσότερο έλεγχο πάνω στην δημιουργία του περιεχομένου σας. Σε περίπτωση που χρησιμοποιείτε page builder, το GeneratePress είναι το κατάλληλο θέμα για εσάς. Είναι πλήρως συμβατό με όλους τους μεγάλους page builders, συμπεριλαμβανομένου του Beaver Builder και του Elementor. Χάρη στην έμφασή που δίνουμε στα coding standards του WordPress, μπορούμε να προσφέρουμε πλήρη συμβατότητα με όλα τα "καλογραμμένα" plugin, συμπεριλαμβανομένου του WooCommerce. Το GeneratePress είναι πλήρη προσαρμοσμένο στις κινητές συσκευές, χρησιμοποιεί έγκυρη HTML/CSS και είναι μεταφρασμένο σε πάνω από 25 γλώσσες από τους καταπληκτικούς χρήστες της κοινότητας. Μερικά από τα χαρακτηριστικά περιλαμβάνουν την ενσωμάτωση μικροδεδομένων, 9 περιοχές μικροεφαρμογών, 5 τοποθεσίες πλοήγησης, 5 διατάξεις πλευρικής στήλης, πτυσσόμενα μενού, (με κλικ η αιώρηση) και προεπιλογές χρωμάτων πλοήγησης. Μάθετε περισσότερα και ρίξτε μια ματιά στο παντοδύναμη premium έκδοση μας στη διεύθυνση  https://generatepress.com

en: Close Search Bar
el_GR: Κλείσε την μπάρα αναζήτησης

en: Open Search Bar
el_GR: Άνοιξε την μπάρα αναζήτησης

en: Combine CSS
el_GR: Συνδύασε τα CSS αρχεία

en: Font
el_GR: Γραμματοσειρά

en: Icon Type
el_GR: Τύπος εικονιδίου

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Boxes
el_GR: Πλαίσια

en: Heading 3 (H3)
el_GR: Επικεφαλίδα 3 (H3)

en: Heading 2 (H2)
el_GR: Επικεφαλίδα 2 (H2)

en: Heading 1 (H1)
el_GR: Επικεφαλίδα 1 (H1)

en: Reset Settings
el_GR: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Visit documentation &rarr;
el_GR: Επισκεφθείτε το εγχειρίδιο &rarr;

en: Want to learn more about the theme? Check out our extensive documentation.
el_GR: Θέλετε να μάθετε περισσότερα για το θέμα; Δείτε το αναλυτικό εγχειρίδιο μας.

en: Start Customizing
el_GR: 'Εναρξη προσαρμογής

en: All Options
el_GR: Όλες οι επιλογές

en: Layout Options
el_GR: Επιλογές διάταξης

en: Customize Colors
el_GR: Προσαρμογή Χρωμάτων

en: Customize Fonts
el_GR: Προσαρμογή γραμματοσειράς

en: Upload Logo
el_GR: Μεταφόρτωση Λογοτύπου

en: Dropdown Direction
el_GR: Κατεύθυνση Αναπτυσσόμενου Μενού

en: Navigation Left
el_GR: Πλοήγηση Αριστερά

en: Navigation Right
el_GR: Πλοήγηση Δεξιά

en: Header Presets
el_GR: Προρυθμίσεις Κεφαλίδας

en: Blue
el_GR: Μπλε

en: Green
el_GR: Πράσινο

en: Red
el_GR: Κόκκινο

en: Grey
el_GR: Γκρι

en: White
el_GR: Λευκό

en: Current
el_GR: Τρέχων

en: Navigation Color Presets
el_GR: Προεπιλογές Χρωμάτων Πλοήγησης

en: Blog Post Title
el_GR: Τίτλος Άρθρου Ιστολογίου

en: Logo Width
el_GR: Πλάτος Λογότυπου

[ctx: GeneratePress]
en: Powered by
el_GR: Με τη δύναμη του

en: Mobile Menu
el_GR: Μενού για κινητό

en: Deleting your settings can not be undone.
el_GR: Η διαγραφή των ρυθμίσεων σας δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Load essential icons only
el_GR: Φόρτωση μόνο απαραίτητων εικονιδίων

en: General
el_GR: Γενικά

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: Content Type
el_GR: Τύπος Περιεχομένου

en: Learn More
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Variants
el_GR: Παραλλαγές

en: System fonts
el_GR: Γραμματοσειρές συστήματος

en: Comment
el_GR: Σχόλιο

en: Mobile
el_GR: Κινητό

en: Desktop
el_GR: Υπολογιστής

en: Full Width
el_GR: Πλήρους πλάτους

[ctx: Short name for meta box]
en: Sidebar
el_GR: Πλευρική στήλη

en: Top Bar Alignment
el_GR: Στοίχιση Πάνω μπάρας

en: Top Bar
el_GR: Επάνω μπάρα

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Footer Bar
el_GR: Μπάρα Υποσελίδου

en: Inner Footer Width
el_GR: Πλάτος εσωτερικού υποσέλιδου

en: Inner Navigation Width
el_GR: Πλάτος εσωτερικής πλοήγησης

en: Inner Header Width
el_GR: Πλάτος εσωτερικής κεφαλίδας

en: Paragraph margin
el_GR: Περιθώριο παραγράφου

en: Line height
el_GR: Ύψος γραμμής

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Sidebars
el_GR: Πλευρικές στήλες

en: Primary Navigation
el_GR: Πρωτεύουσα Πλοήγηση

en: Container
el_GR: Δοχείο

en: Scroll back to top
el_GR: Επιστροφή στην κορυφή

en: Back to Top Button
el_GR: Κουμπί επιστροφής στην κορυφή

en: Footer Width
el_GR: Πλάτος Υποσέλιδου

en: Click - Arrow
el_GR: Κλικ - Βέλος

en: Click - Menu Item
el_GR: Κλικ - Στοιχείο Μενού

en: Hover
el_GR: Υπερίπταμαι

en: Navigation Dropdown
el_GR: Dropdown Πλοήγησης

en: Navigation Width
el_GR: Πλάτος πλοήγησης

en: Full
el_GR: Πλήρες

en: Header Width
el_GR: Πλάτος Επικεφαλίδας

[ctx: made with love]
note: translators: %s: Heart icon
en: Made with %s by Tom Usborne
el_GR: Φτιαγμένο με %s από τον Tom Usborne

en: Float Left
el_GR: Αιώριση αριστερά

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Content Title
el_GR: Τίτλος Περιεχομένου

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try searching?
el_GR: Δεν βρέθηκε κάτι σε αυτή την τοποθεσία. Θέλετε να δοκιμάστε την αναζήτηση;

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
el_GR: Αναζήτηση&hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
el_GR: Αναζήτηση για:

note: translators: 1: Search query name
en: Search Results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα για %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δεν βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el_GR: Λυπάμαι, αλλά τίποτα δεν βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

note: translators: 1: Admin URL
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
el_GR: Έτοιμοι να δημοσιεύσετε το πρώτο σας άρθρο; <a href="%1$s">Ξεκινήστε εδώ</a>.

en: Nothing Found
el_GR: Κανένα αποτέλεσμα

en: % Comments
el_GR: % σχόλια

en: 1 Comment
el_GR: 1 σχόλιο

en: Leave a comment
el_GR: Σχολιάστε

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
el_GR: Ετικέτες

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

[ctx: label]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Read more
el_GR: Περισσότερα

note: translators: 1: Author name
en: View all posts by %s
el_GR: Δείτε όλα τα άρθρα του/της %s

en: by
el_GR: από

en: Your comment is awaiting moderation.
el_GR: Το σχόλιό σας αναμένει έγκριση.

[ctx: 1: date, 2: time]
note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
el_GR: %1$s την %2$s

en: Pingback:
el_GR: Πίνγκμπακ:

en: Newer posts
el_GR: Νεώτερα άρθρα

en: Older posts
el_GR: Παλαιότερα άρθρα

en: Next
el_GR: Επόμενη

en: Previous
el_GR: Προηγούμενες

en: Post navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρων

en: Next &rarr;
el_GR: Επόμενο &rarr;

en: &larr; Previous
el_GR: ← Προηγούμενη

en: Settings removed.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αφαιρέθηκαν.

en: Import successful.
el_GR: Εισαγωγή επιτυχής.

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Disable Elements
el_GR: Απενεργοποίηση Στοιχείων

en: Warning: This will delete your settings.
el_GR: Προσοχή: οι ρυθμίσεις σας θα διαγραφούν.

en: Customize
el_GR: Προσαρμογή

[ctx: submit button]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση σε περιεχόμενο

en: Menu
el_GR: Μενού

en: 5 Widgets
el_GR: 5 Μονάδες

en: 4 Widgets
el_GR: 4 Μονάδες

en: 3 Widgets
el_GR: 3 Μονάδες

en: 2 Widgets
el_GR: 2 Μονάδες

en: 1 Widget
el_GR: 1 Μονάδα

en: 0 Widgets
el_GR: 0 Μονάδες

en: Both Sidebars on Right
el_GR: Αμφότερα Sidebars στα Δεξιά

en: Both Sidebars on Left
el_GR: Αμφότερα Sidebars στα Αριστερά

en: Both Sidebars
el_GR: Αμφότερα Sidebars

en: No Sidebars
el_GR: Χωρίς Sidebars

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Footer Widgets
el_GR: Μονάδες Υποσέλιδου

en: Single Post Sidebar Layout
el_GR: Διάταξη Sidebar Άρθρου

en: Blog Sidebar Layout
el_GR: Διάταξη Sidebar Ιστολογίου

en: Content / Sidebar / Sidebar
el_GR: Περιεχόμενο / Sidebar / Sidebar

en: Sidebar / Sidebar / Content
el_GR: Sidebar / Sidebar / Περιεχόμενο

en: Sidebar / Content / Sidebar
el_GR: Sidebar / Περιεχόμενο / Sidebar

en: Content (no sidebars)
el_GR: Περιεχόμενο (χωρίς πλαϊνές μπάρες)

en: Content / Sidebar
el_GR: Περιεχόμενο / Sidebar

en: Sidebar / Content
el_GR: Sidebar / Περιεχόμενο

en: Sidebar Layout
el_GR: Διάταξη Sidebar

en: One Container
el_GR: Ένα Δοχείο

en: Separate Containers
el_GR: Ξεχωριστά Δοχεία

en: Content Layout
el_GR: Διάταξη Περιεχομένου

en: Disable
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Navigation Search
el_GR: Αναζήτηση Πλοήγησης

en: Navigation Alignment
el_GR: Στοίχιση Πλοήγησης

en: No Navigation
el_GR: Χωρίς Πλοήγηση

en: Float Right
el_GR: Δεξιά Πλεύση

en: Above Header
el_GR: Πάνω από την Κεφαλίδα

en: Below Header
el_GR: Κάτω από την Κεφαλίδα

en: Navigation Location
el_GR: Τοποθεσία Πλοήγησης

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Center
el_GR: Κέντρο

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Header Alignment
el_GR: Στοίχιση Κεφαλίδας

en: Contained
el_GR: Περιέχεται

en: Container Width
el_GR: Πλάτος Δοχείου

en: Layout
el_GR: Διαρρύθμιση

en: Link Color Visited
el_GR: Χρώμα Συνδέσμου που έχει Επισκεφθεί

en: Link Color Hover
el_GR: Χρώμα Hover Συνδέσμου

en: Link Color
el_GR: Χρώμα συνδέσμου

en: Text Color
el_GR: Χρώμα κειμένου

en: Background Color
el_GR: Χρώμα υπόβαθρου

en: Colors
el_GR: Χρώματα

en: Logo
el_GR: Λογότυπο

en: Hide site tagline
el_GR: Απόκρυψη σλόγκαν ιστοτόπου

en: Hide site title
el_GR: Απόκρυψη τίτλου ιστοτόπου

en: Font size
el_GR: Μέγεθος γραμμάτων

en: Text transform
el_GR: Μετασχηματισμός κειμένου

en: Font weight
el_GR: Πάχος γραμματοσειράς

en: Body
el_GR: Σώμα

en: Typography
el_GR: Τυπογραφία

en: Font family
el_GR: Οικογένεια γραμμάτων

en: Google fonts
el_GR: Γραμματοσειρές Google

en: Default fonts
el_GR: Προεπιλεγμένες γραμματοσειρές

en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερή πλευρική στήλη

en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά πλευρική στήλη

en: Primary Menu
el_GR: Κύριο μενού

en: Footer Widget 5
el_GR: Μονάδες Υποσέλιδου 5

en: Footer Widget 4
el_GR: Μονάδες Υποσέλιδου 4

en: Footer Widget 3
el_GR: Μονάδες Υποσέλιδου 3

en: Footer Widget 2
el_GR: Μονάδες Υποσέλιδου 2

en: Footer Widget 1
el_GR: Μονάδες Υποσέλιδου 1

en: Edit
el_GR: Αλλαγή

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: Post Comment
el_GR: Δημοσίευση σχολίου

en: Leave a Comment
el_GR: Σχολιάστε

en: Website
el_GR: Ιστότοπος

en: Email
el_GR: Ηλ. διεύθυνση

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι κλειστά.

en: Newer Comments &rarr;
el_GR: Νεότερα σχόλια  &rarr;

en: &larr; Older Comments
el_GR: ← Παλαιότερα σχόλια

en: Comment navigation
el_GR: Πλοήγηση σχολίων

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: %1$s σκέψη στο &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[1]: %1$s σκέψεις στο &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Archives
el_GR: Αρχείο

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el_GR: Ωπα! Αυτή η σελίδα δε βρέθηκε.
