Plugins - Social Media Share Buttons &amp - en to el_GR translation catalogue (719 entries)

en: When clicked on it, users will get directed to your page on
el_GR: Όταν θα πατηθεί, οι χρήστες θα κατευθυνθούν στη σελίδα σας στο

en: Copy link:
el_GR: Αντιγραφή συνδέσμου:

en: Copies the link of the webpage to clipboard.
el_GR: Αντιγράφει τον σύνδεσμο της ιστοσελίδας στο πρόχειρο.

en: Show this icon if you want to allow visitors to copy the url address of the page with a single click.
el_GR: Εμφανίστε αυτήν την εικονίδιο αν θέλετε να επιτρέψετε στους επισκέπτες να αντιγράψουν τη διεύθυνση URL της σελίδας με ένα κλικ.

en: Copy link
el_GR: Αντιγραφή συνδέσμου

en: Support widget
el_GR: Widget υποστήριξης

en: Share my blog on Mastodon
el_GR: Κοινοποιήστε το blog μου στο Mastodon

en: Visit my Mastodon profile at:
el_GR: Επισκεφθείτε το προφίλ μου στο Mastodon στο:

en: The Mastodon icon can perform two actions. Pick below which actions it should perform
el_GR: Το εικονίδιο του Mastodon μπορεί να εκτελέσει δύο ενέργειες. Επιλέξτε παρακάτω ποιες ενέργειες θα πρέπει να εκτελεί.

en: Error during settings save.
el_GR: Σφάλμα κατά την αποθήκευση των ρυθμίσεων.

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Disable
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Clicking on it will spin up a new WordPress instance with the respective plugin installed. Powered by %s1%.
el_GR: Πατώντας επάνω του θα δημιουργηθεί μια νέα εγκατάσταση WordPress με το αντίστοιχο πρόσθετο εγκατεστημένο. Υποστηρίζεται από το %s1%.

en: If this feature is activated, you’ll see “Try it out”-buttons on the screen where you can %s1%add new plugins%s2%.
el_GR: Εάν αυτή η δυνατότητα είναι ενεργοποιημένη, θα δείτε κουμπιά "Δοκιμάστε το" στην οθόνη όπου μπορείτε %s1%να προσθέσετε νέα πρόσθετα%s2%.

en: Test new plugins before installing:
el_GR: Δοκιμάστε νέα πρόσθετα πριν την εγκατάσταση:

en: Increases your site security.
el_GR: Αυξάνει την ασφάλεια του ιστότοπού σας.

en: Add noopener to external links?
el_GR: Προσθήκη του noopener στους εξωτερικούς συνδέσμους;

en: Your account on Wordpress.org (where you open a new support thread) is different to the one you login to your WordPress dashboard (where you are now). If you don't have a WordPress.org account yet, please sign up at the top right on the Support Forum page, and then scroll down on that page . It only takes a minute :)
el_GR: Ο λογαριασμός σας στο WordPress.org (όπου ανοίγετε ένα νέο νήμα υποστήριξης) είναι διαφορετικός από αυτόν στον οποίο συνδέεστε στον πίνακα ελέγχου του WordPress (όπου βρίσκεστε τώρα). Αν δεν έχετε ακόμα έναν λογαριασμό στο WordPress.org, παρακαλώ εγγραφείτε στην πάνω δεξιά γωνία της σελίδας του Φόρουμ Υποστήριξης και στη συνέχεια κυλίστε προς τα κάτω σε αυτήν τη σελίδα. Απαιτεί μόνο ένα λεπτό :)

en: See all %1$sfeatures%2$s Premium Plugin
el_GR: Δείτε όλα τα %1$sχαρακτηριστικά%2$s του Προσθέτου Premium

en: Combo (Fade In , Scale)
el_GR: Συνδυασμός (Σβήσιμο, Κλίμακα)

en: Premium
el_GR: Προηγμένο

en: ...and much more is possible with
el_GR: ...και πολλά ακόμη είναι δυνατά με το

en: Go to forum
el_GR: Μετάβαση στο φόρουμ

en: This review is %1$s100&#37; free%2$s and offered to you as courtesy of Ultimatelysocial.com
el_GR: Αυτή η αναθεώρηση είναι %1$s100&#37; δωρεάν%2$s και σας προσφέρεται ως ευγένεια από την Ultimatelysocial.com

en: 3. State where you currently placed the icons (URL), and what your goals are, e.g. more shares etc.
el_GR: 3. Αναφέρετε πού τοποθετήσατε προς το παρόν τα εικονίδια (URL) και ποιοι είναι οι στόχοί σας, π.χ. περισσότερες κοινοποιήσεις κλπ.

en: 2. Add a new topic titled e.g. %1$s“Advice for Your-website-url.com”%2$s
el_GR: 2. Προσθέστε ένα νέο θέμα με τίτλο, π.χ. %1$s“Συμβουλές για τη διεύθυνση του δικτυακού σας τόπου”%2$s

en: 1. Go to the %1$ssupport forum%2$s
el_GR: 1. Μεταβείτε στο %1$sφόρουμ υποστήριξης%2$s

en: Simply:
el_GR: Απλώς:

en: Let us consult you if you placed the icons in the best possible way for most shares & traffic.
el_GR: Επιτρέψτε μας να σας συμβουλεύσουμε αν τοποθετήσατε τα εικονίδια με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τις περισσότερες κοινοποιήσεις και επισκέψεις.

en: Visit us
el_GR: Επισκεφθείτε μας

en: Visit me
el_GR: Επισκεφθείτε με

en: Get advice for more shares & traffic (FREE!)
el_GR: Λάβετε συμβουλές για περισσότερες κοινοποιήσεις και επισκέψεις (ΔΩΡΕΑΝ!)

en: Have issues? %1$sAsk us in the forum%2$s - %3$sit's FREE and quick!
el_GR: Έχετε προβλήματα; %1$sΡωτήστε μας στο φόρουμ%2$s - %3$sείναι ΔΩΡΕΑΝ και γρήγορο!"

en: By Ultimatelysocial
el_GR: Από την Ultimatelysocial

en: This widget is %1$sonly visible to you as admin%2$s. You can %3$shide it forever.%4$s
el_GR: Αυτό το widget είναι %1$sορατό μόνο σε εσάς ως διαχειριστή%2$s. Μπορείτε %3$sνα το κρύψετε για πάντα.%4$s

en: Your account on Wordpress.org (where you open a new support thread) is different to the one you login to your WordPress dashboard (where you are now). If you don't have a WordPress.org account yet, please sign up at the top right on the Support Forum page, and then scroll down on that page . It only takes a minute:)
el_GR: Ο λογαριασμός σας στο WordPress.org (όπου ανοίγετε ένα νέο νήμα υποστήριξης) είναι διαφορετικός από τον οποίο συνδέεστε στον πίνακα ελέγχου του WordPress (όπου βρίσκεστε τώρα). Αν δεν έχετε ακόμα έναν λογαριασμό στο WordPress.org, παρακαλώ εγγραφείτε στην πάνω δεξιά γωνία της σελίδας του Φόρουμ Υποστήριξης και στη συνέχεια κυλίστε προς τα κάτω σε αυτήν τη σελίδα. Απαιτεί μόνο ένα λεπτό :)

en: Trouble logging in?
el_GR: Δυσκολίες στη σύνδεση;

en: Ask in forum
el_GR: Ρωτήστε στο φόρουμ

en: We can also consult you how to place them for maximum effect & assist with anything else.
el_GR: Μπορούμε επίσης να σας συμβουλεύσουμε πώς να τα τοποθετήσετε για μέγιστη απόδοση και να σας βοηθήσουμε σε οτιδήποτε άλλο.

en: If not, ask us in the %1$sforum%2$s, we're happy to help – %3$squickly & for free!%4$s
el_GR: Αν όχι, ρωτήστε μας στο %1$sφόρουμ%2$s, είμαστε ευτυχείς να σας βοηθήσουμε - %3$sγρήγορα και δωρεάν!%4$s

en: Do the social media icons show like you want to?
el_GR: Τα εικονίδια κοινωνικών μέσων εμφανίζονται όπως τα θέλετε;

en: ..only 29.98 USD (includes support and updates for six months, and after that it will not be deactivated, so you can just keep using it!)
el_GR: ...μόνο 29.98 USD (περιλαμβάνει υποστήριξη και ενημερώσεις για έξι μήνες, και μετά δε θα απενεργοποιηθεί, ώστε να συνεχίσετε να το χρησιμοποιείτε!)

en: *All icons have «sharing» feature enabled by default. If you want to give them a different function (e.g link to your Facebook page) then please click on «Define url» next to the icon.
el_GR: * Όλα τα εικονίδια έχουν το χαρακτηριστικό της κοινοποίησης απο τις προεπιλογές. Αν θέλετε να τους δώσετε διαφορετική λειτουργία (για παράδειγμα, σύνδεση στη σελίδα σας στο Facebook) τότε παρακαλώ κλικάρετε στην επιλογή "Ορίστε διεύθυνση" δίπλα από το εικονίδιο.

en: When clicked on, users will get directed to your Snapchat page.
el_GR: Όταν θα πατάνε πάνω του, οι χρήστες θα κατευθύνονται στη σελίδα σας στο Snapchat.

en: Learn more.
el_GR: Μάθετε περισσότερα.

en: Optional
el_GR: Προαιρετικό

en: Learn More
el_GR: Μάθετε Περισσότερα

en: If you want %1$smore likes & shares%2$s, more placement options, better sharing features (eg: define the text and image that gets shared), optimization for mobile, %3$smore icon design styles,%4$sanimated icons,%5$sthemed icons,%6$s and %7$smuch more%8$s, then %9$sgo premium%10$s.
el_GR: Αν θέλετε %1$s περισσότερα "μου αρέσει" και κοινοποιήσεις %2$s, περισσότερες επιλογές τοποθέτησης, καλύτερα χαρακτηριστικά κοινοποίησης (για παράδειγμα: ορίστε το κείμενο και την εικόνα που θα κοινοποιηθεί), βελτιστοποιήση για κινητές συσκεύες, %3$s περισσότερα σχεδιαστικά στυλ εικονιδίων, %4$s εικονίδια με κίνησης, %5$s θεματικά εικονίδια, %6$s και %7$s πολλά περισσότερα %8$s, τότε %9$s πάτε premium %10$s.

en: If you face any issue, please ask in %1$sSupport Forum%2$s. We'll try to respond quickly. Thank you!
el_GR: Αν αντιμετωπίζετε οποιοδήποτε θέματα, παρακαλώ ρωτήστε στο %1$s Φόρουμ υποστήριξης %2$s. Θα προσπαθήσουμε να απαντήσουμε γρήγορα. Ευχαριστούμε!

en: Welcome to the Ultimate Social Icons and Share Plugin!
el_GR: Καλώς ήρθατε στο Ultimate Social Icons and Share πρόσθετο!

en: %1$sNew%2$s In our Premium Plugin we added:
el_GR: %1$sΝέο%2$s  Στο premium πρόσθετό μας προσθέσαμε:

en: Go to the widget area and drag & drop it where you want to have it!
el_GR: Πάτε στην περιοχή μικροεφαρμογών και σύρετε και ρίξτε το εκεί που το θέλετε!

en: Bottom
el_GR: Κάτω

en: Top
el_GR: Πάνω

en: Placement of (horizontal) sticky bar:
el_GR: Τοποθέτηση (οριζόντιας) προσκολλούμενης μπάρας:

en: Definition of “Mobile”: Screens smaller than
el_GR: Ορισμός "Κινητού"¨: Οθόνες μικρότερες από

en: The sticky bar is always aligned centrally (vertically). If you want to move it higher or lower, please fill the above.
el_GR: Η προσκολλούμενη μπαρα είναι πάντα κεντρικά ευθυγραμμισμένη (κάθετα). Αν θέλετε να την μετακινήσετε ψηλότερα ή χαμηλότερα παρακαλώ συμπληρώστε το παραπάνω.

en: down
el_GR: κάτω

en: up
el_GR: πάνω

en: more
el_GR: περισσότερα

en: Adjust positioning: move the bar…
el_GR: Προσαρμόστε την τοποθέτηση: μετακίνηση της μπάρας...

en: Placement of (vertical) sticky bar:
el_GR: Τοποθέτηση (κάθετης) προσκολλούμενης μπάρας:

en: pixels (width)
el_GR: pixels (πλάτος)

en: Definition of “Desktop”: Screens larger than
el_GR: Ορισμός "Επιφάνειας εργασίας": Οθόνες μεγαλύτερες από

en: Show the bar on:
el_GR: Εμφάνιση μπάρας στο:

en: Define url*
el_GR: Ορίστε διεύθυνση*

en: Select icons:
el_GR: Επιλογή Εικονιδίων:

en: This is independent from the icons selected elsewhere in the plugin.
el_GR: Αυτό ειναι ανεξάρτητο από τα εικονίδια επιλεγμένα σε άλλα σημεία του πρόσθετου.

en: Sticky bar
el_GR: Προσκολλούμενη μπάρα

en: Need different selections for mobile?
el_GR: Χρειάζεστε διαφορετικές επιλογές για κινητές συσκευές;

en: Horizontally
el_GR: Οριζόντια

en: Show icons
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων

en: Alignments:
el_GR: Ευθυγραμμίσεις:

en: (still visible if a user scrolls down)
el_GR: (ορατό ακόμα και αν ο χρήστης κυλίσει προς τα κάτω)

en: Stay at the same place B
el_GR: Να παραμένουν στο ίδιο σημείο Β

en: (not visible if a user scrolls down)
el_GR: (να μην είναι ορατά αν ο χρήστης κυλίσει προς τα κάτω)

en: Stay at the same place A
el_GR: Να παραμένουν στο ίδιο σημείο Α

en: Float
el_GR: Αιωρούμενα

en: Make icons…
el_GR: Κάνε τα εικονίδια...

en: Show icons on all except the following pages (Exclusion rules)
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων σε όλες εκτός από τις ακόλουθες σελίδες (κανόνες αποκλεισμού)

en: Only show icons on certain pages (Inclusion rules)
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων μόνο σε συγκεκριμένες σελίδες (κανόνες συμπερίληψης)

en: No restrictions
el_GR: Κανένας περιορισμός

en: Include or exclude pages where icons should show
el_GR: Συμπεριλάβετε ή αποκλείστε σελίδες που θα πρέπει να εμφανίζονται τα εικονίδια

en: Still have questions? Please ask!
el_GR: Έχετε ακόμα απορίες; Παρακαλώ ρωτήστε!

en: We provide a %1$s14 day money-back guarantee%2$s if you‘re not satisfied for any reason
el_GR: Παρέχουμε %1$s εγγύηση επιστροφής χρημάτων για 14 μέρες%2$s αν δεν είστε ικανοποιημένοι για οποιοδήποτε λόγο

en: One license is valid for one site (as support is included), but we offer %1$s20&#37; discounts%2$s for all your following purchases
el_GR: Μία άδεια είναι έγκυρη για έναν ιστότοπο (περιλαμβάνεται η υποστήριξη), αλλά προσφέρουμε %1$s20&#37; εκπτώσεις %2$s για όλες τις επόμενές σας αγορές

en: %1$sUse it for lifetime:%2$s Support and updates are limited to 6 months, however after that it will not be disabled, you can keep using the plugin
el_GR: %1$s Χρησιμοποιήστε το εφ'όρου ζωής:%2$s Η υποστήριξη και οι ενημερώσεις περιορίζονται στους 6 μήνες, αλλά μετά από αυτό το διάστημα, θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το πρόσθετο καθώς δεν θα απενεργοποιηθεί

en: The plugin is priced really fairly - click on the payment options above to see the price
el_GR: Το πρόσθετο είναι σε πολύ καλή τιμή - πατήστε στις επιλογές πληρωμής για να δείτε την τιμή

en: You‘ll get access to %1$sall premium features%2$s
el_GR: Θα έχετε πρόσβαση σε %1$s όλα τα χαρακτηριστικά premium %2$s

en: Key points
el_GR: Βασικά σημεία

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: 3. Click on
el_GR: 3. Πατήστε στην

en: Ok, Review it
el_GR: Εντάξει, θα το αξιολογήσω

en: %1$sGet more visibility on Twitter%2$s by displaying more information than a standard Tweet. Attach images and automatically pull the titles & links of the posts to make them much more attractive and visual with the Ultimate Social Media %3$sPremium Plugin.%4$s
el_GR: %1$s Αποκτήστε περισσότερη ακροαματικότητα στο Twitter %2$s εμφανίζοντας περισσότερες πληροφορίες από ένα απλό tweet. Επισυνάψτε εικόνες και αυτόματα τραβήξτε τους τίτλους και τους συνδέσμους των δημοσιεύσεων για να τα κάνετε πιο ελκυστικά οπτικά στο %3$s premium πρόσθετο  Ultimate Social Media. %4$s

en: %1$sGet more sales%2$s with the Ultimate Social Media %3$sPremium Plugin%4$s by adding social share icons to your product pages. More shares equals more publicity, and more publicity means more new customers.
el_GR: %1$s Αποκτήστε περισσότερες πωλήσεις %2$s με το Ultimate Social Media %3$s Premium Πρόσθετο %4$s προσθέτοντας περισσότερα εικονίδια κοινοποίησης στις σελίδες  των προϊόντων σας. Περισσότερες κοινοποιήσεις σημαίνει περισσότερη δημοσιότητα που σημαίνει περισσότεροι πελάτες.

en: %1$sMake sure your site is GDPR compliant.%2$s As part of the Ultimate Social Media Premium Plugin you can request a review (at no extra charge) to check if your sharing icons are GDPR compliant.
el_GR: %1$s Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας ακολουθεί τους κανόνες του GDPR. %2$s Ως μέρος του premium πρόσθετου Ultimate Social Media, μπορείτε να ζητήσετε μια αξιολόγηση (χωρίς επιπρόσθετο κόστος) ώστε να ελέγξετε αν τα εικονίδια κοινοποίησής σας ακολουθούν τους κανόνες GDPR.

en: %1$sGet more traffic from your pictures –%2$s the %3$sUltimate Social Media Premium Plugin%4$s works excellently in conjunction with the %5$s plugin and allows to show a %6$sPinterest save-icon%7$s after users move over your pictures. This increases sharing activity significantly.
el_GR: %1$s Αποκτήστε περισσότερη κίνηση από τις εικόνες σας %2$s - το %3$spremium πρόσθετο Ultimate Social Media %4$s συνεργάζετε άψογα με το %5$s πρόσθετο και σας επιτρέπει να εμφανίζετε %6$s ένα εικονίδιο αποθήκευσης του Pinterest %7$s αφού οι χρήστες περάσουν πάνω από τις εικόνες σας. Αυτό αυξάνει τις δραστηριότητες κοινοποίησης σημαντικά.

en: %1$sYou’re on https,%2$s that’s great! However: we noticed that you still have share & like counts (from social media) on your old (http://) urls. If you don’t want to lose them, check out this plugin which has a share count recovery feature.
el_GR: %1$s Είστε σε https, %2$s τέλεια! Όμως: παρατηρήσαμε ότι ακόμα έχετε καταμετρήσεις κοινοποιήσεων και μου αρέσει (από μέσα κοινονικής δικτύωσης) από τις παλιές σας (http://) διευθύνσεις. Αν δεν θέλετε να τις χάσετε, τσεκάρετε αυτό το πρόσθετο που έχει ένα χαρακτηριστικό ανάκτησης αριθμού κοινοποιήσεων.

en: Do you want to set a limit on how often the pop-up is shown?
el_GR: Θέλετε να θέσετε ένα όριο στο πόσο συχνά θα εμφανίζεται το αναδυόμενο παράθυρο;

en: When the user clicks outside of the pop-up area
el_GR: Όταν ο χρήστης πατάει έξω από την περιοχή του αναδυόμενου παραθύρου

en: When user scrolls
el_GR: Όταν ο χρήστης σκρολλάρει

en: After showing the pop-up, when shall it disappear again?
el_GR: Αφού εμφανιστεί το αναδυόμενο παράθυρο, πότε θα πρέπει να εξαφανιστεί ξανά;

en: When the user leaves the page (i.e. moves over the top part in their browser)
el_GR: Όταν ο χρήστης φύγει από τη σελίδα (δηλαδή μετακινηθεί πάνω από το πάνω μέρος του φυλλομετρητή του)

en: Show on:
el_GR: Εμφάνιση σε:

en: Selected pages
el_GR: Επιλεγμένες σελίδες

en: All blog posts
el_GR: Όλα τα άρθρα ιστολογίου

en: Share count text:
el_GR: Κείμενο μετρήσης κοινοποιήσεων:

en: Font color (of counts):
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς (των μετρήσεων):

en: Show the total share count on the left of your icons. It will only be visible if the individual counts are set up under <a href="#" onclick="event.preventDefault();sfsi_scroll_to_div('ui-id-9')" >question 5</a>.
el_GR: Εμφανίστε τον συνολικό αριθμό κοινοποιήσεών σας στα αριστερά των εικονιδίων σας. Θα είναι εμφανές μόνο αν οι καταμετρήσεις έχουν οριστεί κάτω από την  <a href="#" onclick="event.preventDefault();sfsi_scroll_to_div('ui-id-9')" >ερώτηση 5</a>.

en: Share count
el_GR: Αριθμός κοινοποιήσεων:

en: Below Icon
el_GR: Κάτω από το εικονίδιο

en: Above Icon
el_GR: Πάνω από το εικονίδιο

en: You can also show the icon by using the shortcode [DISPLAY_RESPONSIVE_ICONS] (or place the string &lt;?php echo DISPLAY_RESPONSIVE_ICONS(); ?&gt; into your theme codes).
el_GR: Μπορείτε επίσης να εμφανίζετε το εικονίδιο χρησιμοποιώντας τον σύντομο κωδικό [DISPLAY_RESPONSIVE_ICONS] (ή τοποθετήστε το σύντομο κείμενο &lt;?php echo DISPLAY_RESPONSIVE_ICONS(); ?&gt; στους κώδικες των θεμάτων εμφάνισής σας.

en: Mobile
el_GR: Κινητή συσκευή

en: Desktop
el_GR: Υπολογιστής γραφείου

en: Devices to show icons:
el_GR: Συσκευές στις οποίες θα εμφανίζονται τα εικονίδια:

en: After product descriptions
el_GR: Μετά την περιγραφή προϊόντων

en: Before product descriptions
el_GR: Πριν την περιγραφή προϊόντων

en: On WooComerce Product Pages
el_GR: Στις σελίδες προϊόντων του WooComerce

en: At bottom of pages
el_GR: Στο κάτω μέρος των σελιδών

en: At top of pages
el_GR: Στο πάνω μέρος των σελιδών

en: Other pages
el_GR: Άλλες σελίδες

en: Posts overview pages (blog homepage)
el_GR: Σελίδες προεπισκόπησης δημοσιεύσεων (αρχική σελίδα ιστολογίου)

en: After posts
el_GR: Μετά τις δημοσιεύσεις

en: Before posts
el_GR: Πριν τις δημοσιεύσεις

en: Single post pages
el_GR: Σελίδες με μονές δημοσιεύσεις

en: Pages to show icons:
el_GR: Σελίδες στις οποίες θα εμφανίζονται τα εικονίδια:

en: Display options
el_GR: Επιλογές εμφάνισης

en: Automatic (Using WPML)
el_GR: Αυτόματο (χρήση του WPML)

en: Linkedin «Visit»-icon:
el_GR: Εικονίδιο επίσκεψης του Linkedin:

en: Youtube «Visit»-icon:
el_GR: Εικονίδιο επίσκεψης του Youtube:

en: Facebook «Visit»-icon:
el_GR: Εικονίδιο επίσκεψης του Facebook:

en: Follow
el_GR: Ακολουθήστε

en: Follow-button:
el_GR: Εικονίδιο ακολούθησης:

en: Language & Button-text
el_GR: Κείμενο Γλώσσας και Κουμπιού

en: Automatic (<< Visit me >>)
el_GR: Αυτόματο (<< Visit me >>)

en: Automatic (<< Visit us >>)
el_GR: Αυτόματο (<< Visit us >>)

en: Need different selection for mobile ?
el_GR: Χρειάζεστε διαφορετικές επιλογές για κινητές συσκευές;

en: Retrieve the number of pinterest followers
el_GR: Ανάκτηση του αριθμού ακολούθων στο pinterest

en: Retrieve the number of pins of board from your pinterest account
el_GR: Ανάκτηση του αριθμού pins από το λογαριασμό σας στο pinterest

en: Retrieve the number of Pinterest (+1) (on your blog)
el_GR: Ανάκτηση του αριθμού (+1) του Pinterest (στο ιστολόγιο σας)

en: Icons Only
el_GR: Εικονίδια μόνο

en: Flat Squared
el_GR: Επίπεδα τετραγωνισμένα

en: Flat Square
el_GR: Επίπεδο τετράγωνο

en: May increase the website's loading time slightly
el_GR: Μπορεί να αυξήσει λίγο το χρόνο φόρτωσης του ιστότοπου

en: Animated Icons
el_GR: Εικονίδια με κίνηση

en: Visit me on Tiktok:
el_GR: Επισκεφτείτε με στο Tiktok:

en: Contact us (on FB Messenger)
el_GR: Επικοινωνήστε μαζί μας (στο FB Messenger)

en: Share my site with friends (on FB Messenger)
el_GR: Κοινοποιήστε τον ιστότοπό μου με φίλους (στο FB Messenger)

en: The Facebook Messenger icon can perform the following actions:
el_GR: Το εικονίδιο του Facebook Messenger μπορεί να κάνει τις ακόλουθες ενέργειες:

en: Allow users to visit my Reddit Page
el_GR: Επιτρέψτε στους χρήστες να επισκεφτούν τη σελίδα μου στο Reddit

en: Allow users to share the page via Reddit
el_GR: Επιτρέψτε στους χρήστες να κοινοποιήσουν τη σελίδα μέσω του Reddit

en: Subscribe to me (on OK)
el_GR: Εγγραφτείτε σε μένα (στο OK)

en: Like my site (on OK)
el_GR: Πατήστε "μου αρέσει" στον ιστότοπο (στο OK)

en: Share my blog with friends (on VK)
el_GR: Κοινοποιήστε το ιστολόγιό μου με φίλους (στο VK)

en: Visit my VK page at:
el_GR: Επισκεφτείτε τη σελίδα μου στο VK στο:

en: Like my page with Sina Weibo
el_GR: Πατήστε "μου αρέσει" στη σελίδα μου με το Sina Weibo

en: Share my blog on Sina Weibo
el_GR: Κοινοποιήστε το ιστολόγιό μου στο Sina Weibo

en: Visit my Sina Weibo page at:
el_GR: Επισκεφτείτε την σελίδα μου στο Sina Weibo στο:

en: The Weibo icon can perform several actions:
el_GR: Το εικονίδιο Weibo μπορεί να κάνει πολλές ενέργειες:

en: Allow users to send me a Whatsapp message
el_GR: Επιτρέψτε στους χρήστες να μου στείλουν μήνυμα στο Whatsapp

en: Allow users to share the page via Whatsapp
el_GR: Επιτρέψτε στους χρήστες να κοινοποιήσουν την σελίδα μέσω του Whatsapp

en: Follow me on WeChat
el_GR: Ακολουθήστε με στο WeChat

en: Share my page on WeChat
el_GR: Κοινοποιήστε τη σελίδα μου στο WeChat

en: The WeChat icon can perform the following actions:
el_GR: Το εικονίδιο του WeChat μπορεί να κάνει τις ακόλουθες ενέργειες:

en: Share my blog on Telegram
el_GR: Κοινοποιήστε το ιστολόγιό μου στο Telegram

en: Message me on Telegram:
el_GR: Στείλτε μου μήνυμα στο Telegram:

en: The Telegram icon can perform the following actions:
el_GR: Το εικονίδιο του Telegram μπορεί να κάνει τις ακόλουθες ενέργειες:

en: Follow me on Facebook
el_GR: Ακολουθήστε μας στο Facebook

en: Share my blog with friends (on Facebook)
el_GR: Κοινοποιήστε το ιστολόγιό μου με φίλους (στο Facebook)

en: Pick which icon you want to use:
el_GR: Επιλέξτε ποιό εικονίδιο θέλετε να χρησιμοποιείτε:

en: Share by email
el_GR: Κοινοποίηση μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: (e.g. contact us or subscription page)
el_GR: (για παράδειγμα στη φόρμα επικοινωνίας ή στη σελίδα εγγραφής)

en: Link it to a certain page
el_GR: Συνδέστε το σε μια συγκεκριμένη σελίδα

en: If people click on the icon an email will open with your email address already entered. This makes sense to use if you don’t offer a contact option anywhere else.
el_GR: Αν κάποιος πατήσει στο εικονίδιο θα ανοίξει ένα μήνυμα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας με την διεύθυνσή σας ήδη συμπληρωμένη. Αυτό βγάζει νόημα να το χρησιμοποιήσετε αν δεν προσφέρετε κάποια επιλογή επικοινωνίας κάπου αλλού.

en: Contact me:
el_GR: Επικοινωνήστε μαζί μου:

en: It also makes sense if you already offer an email newsletter.
el_GR: Επίσης βγάζει νόημα αν ήδη προσφέρετε ένα ενημερωτικό δελτίο μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας.

en: Get full access now.
el_GR: Αποκτήστε πλήρης πρόσβαση τώρα.

en: If people subscribe they will receive your new posts automatically by email. The service is FREE and you get full access to your subscriber’s emails and interesting statistics:
el_GR: Αν κάποιος εγγραφεί θα λαμβάνει τις νέες σας δημοσιεύσεις αυτόματα μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας. Η υπηρεσία αυτή είναι δωρεάν και θα έχετε πλήρη πρόσβαση στα μηνύματα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας των συνδρομητών σας και σε ενδιαφέροντα στατιστικά:

en: Automatic updates for subscribers:
el_GR: Αυτόματες ενημερώσεις για τους συνδρομητές:

en: Which action should the email icon perform?
el_GR: Ποια ενέργεια πρέπει να πραγματοποιεί το εικονίδιο του email;

en: ...and&nbsp;%1$smany more!%2$s&nbsp;See them&nbsp;%3$shere%4$s
el_GR: ...και &nbsp;%1$s πολλά περισσότερα!%2$s&nbsp;Δείτε τα&nbsp;%3$sεδώ%4$s

en: Phone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Shopping cart
el_GR: Καλάθι αγορών

en: %1$sNew%2$sIn our Premium Plugin we added icons for:
el_GR: %1$sΝέο%2$s  Στο premium πρόσθετό μας προσθέσαμε εικονίδια για:

en: Show this icon if you have a TikTok account.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο TikTok.

en: Show this icon if you have a Facebook account.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο Facebook.

en: Show this icon if you have a Reddit account.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο Reddit.

en: Show this icon if you have a Snapchat account.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο Snapchat.

en: Apply it now
el_GR: Εφαρμόστε το τώρα

en: You’ve been using the %1$sUltimate Social media plugin%2$s for %3$sover half a year.%4$s That’s a long time!<br> Why not give yourself a treat and upgrade to premium? It has tons of benefits. As a %5$sTHANK YOU%6$s for your loyalty we’re happy to give you a %7$s20&#37; discount.%8$s
el_GR: Χρησιμοποιείτε το %1$s Ultimate Social media πρόσθετο %2$s για %3$s πάνω από μισό χρόνο. %4$s Αυτός είναι αρκετός καιρός! <br> Γιατί δεν κάνετε αναβάθμιση στο premium ως δώρο για τον εαυτό σας; Έχει πολλά πλεονεκτήματα. Ως %5$s ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ %6$s για την αφοσίωσή σας είμαστε χαρούμενοι να σας δώσουμε μία %7$s20&#37; έκπτωση.%8$s

en: %1$sMake sure your social media icons are GDPR compliant.%2$s You are using the %3$sUltimate Social Media Plugin%4$s – see more information about GDPR %5$shere.%6$s<br><br> If you don’t want to check GDPR compliance yourself: As part of the Ultimate Social Media Premium Plugin a GDPR review is done for you (at no extra charge)
el_GR: %1$s Βεβαιωθείτε ότι τα εικονίδια μέσων κοινωνικής δικτύωσης ακολουθούν τους κανόνες του gdpr. %2$s Αν χρησιμοποιείτε το %3$s Ultimate Social Media πρόσθετο %4$s  - δείτε περισσότερες πληροφορίες για το GDPR %5$s εδώ. %6$s <br><br> Αν δεν θέλετε να το τσεκάρετε εσείς αυτό: Ως μέρος του premium πρόσθετου Ultimate Social Media, κάνουμε εμείς τον έλεγχο του GDPR για εσάς (χωρίς επιπρόσθετο κόστος)

en: %1$smore traffic%2$s from more likes & shares with the %3$sUltimatelysocial Premium Plugin.%4$s Or get a %5$srefund%6$s within 20 days.
el_GR: %1$s περισσότερη κίνηση %2$s από τα "μου αρέσει" και τις κοινοποιήσεις με το premium πρόσθετο %3$s Ultimatelysocial %4$s. Αλλιώς θα πάρετε %5$s πίσω τα χρήματά σας %6$s μέσα σε 20 μέρες.

en: %1$sMake your website load faster –%2$s the Ultimate Social Media %3$sPremium Plugin%4$s is the most optimized sharing plugin for speed. It also includes support to help you optimize it for minimizing loading time
el_GR: %1$s Κάντε τον ιστότοπό σας να φορτώνει πιο γρήγορα - %2$s το premium πρόσθετο %3$s Ultimate Social Media %4$s είναι το πιο βελτιστοποιημένο ως προς την ταχύτητα πρόσθετο κοινοποίησης. Επίσης περιλαμβάνει υποστήριξη για να σας βοηθήσει να το βελτιστοποιήσετε ως προς την μείωση του χρόνου μεταφόρτωσης

en: Your social media & sharing icons %1$sdon’t seem to show on mobile.%2$s If you want to increase sharing & traffic to your site it is very important that they do (>50% of traffic is from mobile).<br><br> Please go to the %3$sUltimate Social Media plugin%4$s page and ensure you made the right selections. If they still don’t show it could be an issue with your theme. Our premium plugin allows to place the icons separately for mobile, which always fixes this issue.
el_GR: Τα εικονίδια κοινοποίησης και μέσων κοινωνικής δικτύωσης %1$s δεν φαίνεται να εμφανίζονται σε κινητές συσκευές. %2$s Αν θέλετε να αυξήσετε τις κοινοποιήσεις σας και την κίνηση στον ιστότοπό σας είναι πολύ σημαντικό αυτό να γίνει ( >50% της κίνησης είναι από κινητές συσκευές). <br><br> Παρακαλώ πάτε στη  σελίδα του πρόσθετου %3$s Ultimate Social Media %4$s και βεβαιωθείτε ότι κάνατε τις σωστές επιλογές. Αν ακόμα δεν εμφανίζονται, μπορεί να είναι θέμα του θέματος εμφάνισής σας. Στο premium πρόσθετο, σας επιτρέπουμε να τοποθετήσετε ξεχωριστά τα εικονίδια για κινητές συσκευές, που λύνει πάντα αυτό το θέμα.

en: %1$sGet more traffic from your pictures%2$s – the Ultimate Social Media Premium Plugin allows to show a Pinterest save-icon after users move over your pictures. This increases sharing activity significantly.
el_GR: %1$s Αποκτήστε περισσότερη κίνηση από τις εικόνες σας %2$s - το premium πρόσθετο Ultimate Social Media σας επιτρέπει να εμφανίζεται ένα εικονίδιο αποθήκευσης του Pinterest αφού οι χρήστες περάσουν πάνω από τις εικόνες σας. Αυτό αυξάνει τις δραστηριότητες κοινιοποίησης σημαντικά.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Need help?
el_GR: Θέλετε βοήθεια;

en: Dismiss this notice.
el_GR: Απόρριψη αυτής της ειδοποίησης.

en: I already did (don't show this again)
el_GR: Το έκανα ήδη (να μην εμφανιστεί αυτό ξανά)

en: No clue, let me give a 5-star rating instead
el_GR: Δεν έχω ιδέα, θα σας αξιολογήσω με 5 αστέρια

en: Yes, let me give feedback!
el_GR: Ναι, θα αφήσω σχόλια!

en: You've been using the Ultimate Social Media Plugin for more than 40 days. Great! If you're happy, could you please do us a BIG favor and let us know ONE thing we can improve in it?
el_GR: Έχετε χρησιμοποιησεί το πρόσθετο Ultimate Social Media για πάνω από 40 μέρες. Τέλεια! Αν είστε ευχαριστημένος, θα μπορούσατε να μας κάνετε μια μεγάλη χάρη και να μας πείτε το ένα πράγμα που θα μπορούσαμε να βελτιώσουμε;

en: Thank you for installing the %1$sUltimate Social Media Icons%2$s Plugin. Please go to the %3$splugin's settings page%4$s to configure it.
el_GR: Ευχαριστούμε που εγκαταστήσατε το πρόσθετο %1$s Ultimate Social Media Icons %2$s. Παρακαλώ πάτε στη %3$s σελίδα ρυθμίσεων του πρόσθετου %4$s για να το διαμορφώσετε.

en: Error: It seems that CURL is disabled on your server. Please contact your server administrator to install / enable CURL.
el_GR: Σφάλμα: Φαίνεται ότι η CURL είναι απενεργοποιημένη στο διακομιστή σας. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του διακομιστή για να εγκαταστήσει/ενεργοποιήσει την CURL.

en: Ultimate Social Media – Define which pictures & texts will get shared
el_GR: Ultimate Social Media – ορίστε ποιές εικόνες & κείμενα θα κοινοποιηθούν

en: click to learn more
el_GR: πατήστε για να μάθετε περισσότερα

en: Available in premium –
el_GR: Διαθέσιμο στο premium -

en: Add Picture
el_GR: Προσθήκη εικόνας

en: %1$sNew:%2$s The Premium Plugin also allows you to define the vertical distance between the icons (and set this differently for mobile vs. desktop): %3$sGo premium now%4$s or learn more.%5$s
el_GR: %1$sΝέο:%2$s Το Premium Πρόσθετο σας επιτρέπει να ορίσετε την κατακόρυφη απόσταση μεταξύ των συμβόλων (και να το ορίσετε διαφορετικά για κινητό και υπολογιστή): %3$s Πάτε premium τώρα%4$s ή μάθετε περισσότερα.%5$s

en: (Drag &amp; Drop)
el_GR: (Σύρετε και Ρίξτε)

en: It depends:
el_GR: Εξαρτάται:

en: %1$sNew:%2$s We also added a Linkedin share-icon in the Premium Plugin. %3$sGo premium now%4$s or learn more.%5$s
el_GR: %1$s Νέο:%2$s Προσθέσαμε εικονίδιο κοινοποίησης για το LinkedIn στη Premium έκδοση του πρόσθετου. %3$s Πάτε premium τώρα %4$s ή μάθετε περισσότερα.%5$s

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Click will establish a connection to Sellcodes.com
el_GR: Κλικάρετε εδώ για να συνδεθείτε στο Sellcodes.com

en: How do you want to pay?
el_GR: Πώς θέλετε να πληρώσετε?

en: I'm done!
el_GR: Τελείωσα!

en: Linkedin
el_GR: LinkedIn

en: Share
el_GR: Κοινοποίηση

en:  Insert into post
el_GR: Εισαγωγή στη δημοσίευση

en: 2. Upload the icon into the media gallery
el_GR: 2. Μεταφορτώστε τo εικονίδιο στη Συλλογή Πολυμέσων

en:  below
el_GR: παρακάτω

en: Upload
el_GR: "Μεταφόρτωση"

en: 1. Click ons
el_GR: 1. Πατήστε στην

en: Here you can upload custom icons which perform the same actions as the standard icons.
el_GR: Εδώ μπορείτε να ανεβάσετε προσαρμοσμένα εικονίδια, τα οποία μπορούν να εκτελέσουν τις ίδιες λειτουργίες με τα απλά εικονίδια.

en: Upload custom icons
el_GR: Μεταφορτώστε προσαρμοσμένα εικονίδια

en: Don’t review and exit
el_GR: Μην κάνετε αξιολόγηση και βγείτε

en: You’re a toughie. Last try: As a minimum, could you please review this plugin (with 5 stars)? It only takes a minute. Thank you!
el_GR: Είστε δύσκολος. Τελευταία προσπάθεια: Το λιγότερο δυνατό, θα μπορούσατε να αξιολογήσετε αυτό το πρόσθετο (με 5 αστέρια); Παίρνει μόνο ένα λεπτό. Ευχαριστούμε!

en: Don’t activate link
el_GR: Μην ενεργοποιήσετε τον σύνδεσμο.

en: Ok, activate link
el_GR: Εντάξει, ενεργοποιήστε τον σύνδεσμο.

en: Ok, fine, however for using this plugin for FREE, please support us by activating a link back to our site:
el_GR: Οκ, εντάξει, αλλά αφού χρησιμοποιείτε αυτό το πρόσθετο ΔΩΡΕΑΝ, παρακαλώ τουλάχιστον να μας υποστηρίξετε ενεργοποιώντας αυτόν τον σύνδεσμο στον ιστότοπό μας:

en: Deactivate it
el_GR: Απενεργοποιήστε το

en: I want to see how it works
el_GR: θα ήθελα να δω πως δουλεύει

en: Ok, keep it active for the time being,
el_GR: Εντάξει, κρατήστε το ενεργό για τώρα,

en: Note: Also if you already offer a newsletter it makes sense to offer this option too, because it will get you %1$s more readers%2$s as explained %3$shere.%4$s
el_GR: Σημείωση: Αν ήδη προσφέρετε ένα ενημερωτικό δελτίο, μπορείτε να προσφέρετε και αυτή την επιλογή γιατί θα σας φέρει %1$s περισσότερους αναγνώστες %2$s, όπως μπορείτε να δείτε %3$s εδώ. %4$s

en: Move over the LinkedIn-icon…
el_GR: Μετακίνηση του εικονιδίου του LinkedIn...

en: Move over the Pinterest-icon…
el_GR: Μετακίνηση του εικονιδίου του Pinterest...

en: Move over the YouTube-icon…
el_GR: Μετακίνηση του εικονιδίου του YouTube...

en: Move over the Facebook-icon…
el_GR: Μετακίνηση του εικονιδίου του Facebook...

en: Insert into post
el_GR: "Εισαγωγή στη δημοσίευση"

en: 3. Click on
el_GR: 3. Πατήστε στην

en: 2. Upload the icon into the media gallery!
el_GR: 2. Μεταφορτώστε το εικονίδιο στη Συλλογή Πολυμέσων

en:  below
el_GR: παρακάτω

en: Upload
el_GR: "Μεταφόρτωση"

en: 1. Click on
el_GR: 1. Πατήστε στην

en: Steps:
el_GR: Βήματα:

en: Note: Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.
el_GR: Σημείωση: Το "Lorem Ipsum" είναι απλά ενα εικονικό κείμενο της βιομηχανίας εκτύπωσης και της γραφοβιομηχανίας. Το "Lorem Ipsum" είναι το βασικό εικονικό κείμενο απο το 1500, όταν ένας άγνωστος τυπογράφος πήρε μια συλλογή από άρθρα για να δημιουργήσει δείγμα τυπογραφημένου βιβλίου. Όχι μόνο έχει επιβιώσει πέντε αιώνες, αλλά έχει περάσει και στην ηλεκτρονική τυπογραφία, χωρίς καμία πραγματική αλλαγή. Έγινε περισσότερο δημοφιλές το 1960 με την έκδοση των κειμένων Letraset, τα οποία περιείχαν κομμάτια του "Lorem Ipsum", και ακόμα πιο πρόσφατα, όταν λογισμικά όπως το Aldus PageMaker συμπεριέλαβαν εκδόσεις του "Lorem Ipsum".

en: Privacy Policy
el_GR: Πολιτική Απορρήτου μας

en: We will treat your data (and your subscribers’ data!) highly confidentially, see our
el_GR: Θα επεξεργαστούμε τα δεδομένα σας (και τα δεδομένα των συνδρομητών σας!) με απόλυτη εμπιστευτικότητα, δείτε την

en: This will create your FREE acccount on
el_GR: Αυτό θα δημιουργήσει τον ΔΩΡΕΑΝ λογαριασμό σας στο

en: Give me access!
el_GR: Δώσε μου πρόσβαση!

en: Enter the email you want to use
el_GR: Εισάγετε το email που θέλετε να χρησιμοποιήσετε

en: Round icons
el_GR: Κυκλικά εικονίδια

en: For which icons do you want to show the counts?
el_GR: Για ποια εικονίδια θέλετε να φαίνεται η απαρίθμηση?

en:  We cannot track this. So enter the figure here:
el_GR: Δε μπορούμε να το παρακολουθήσουμε αυτό. Παρακαλώ εισάγετε έναν αριθμό εδω:

en: Copy the access token, paste it into the plugin and click on “Save”.
el_GR: Αντιγράψτε το αναγνωριστικό εισόδου, επικολλήστε το στο πρόσθετο και πατήστε "Αποθήκευση"

en: Now you will be redirected to the redirect url (which you entered during app creation) and find your access token at the end of this url(For example: http://your-website.com/#access_token=< your access token>)
el_GR: Τώρα θα ανακατευθυνθείτε  στη διεύθυνση ανακατεύθυνσης (που εισαγάγατε κατά την δημιουργία της εφαρμογής) και θα βρείτε το αναγνωριστικό εισόδου στο τέλος αυτής της διεύθυνσης (Για παράδειγμα: http://your-website.com/#access_token=<το αναγνωριστικό εισόδου σας>)

en: Authorize your app to access your account info by clicking the “Authorize” button'.
el_GR: Επιτρέψτε στην εφαρμογή την πρόσβαση στις πληροφορίες του λογαριασμού σας πατώντας πάνω στο κουμπί "'Εγκριση".

en: Copy the “Client id” and “Redirect url” you entered into the plugin. Also enter your Instagram User name. After that click on the “Generate token” button.
el_GR: Αντιγράψτε το "Αναγνωριστικό Πελάτη" και τον "Σύνδεσμος Ανακατεύθυνσης" που βάλατε στο πρόσθετο. Επιπλέον εισάγετε το Όνομα Χρήστη σας στο Instagram. 'Επειτα πατήστε στο κουμπί "Παραγωγή Αναγνωριστικού"

en: Then click on “Register” button.
el_GR: Έπειτα πατήστε στο κουμπί "Εγγραφή"

en: Fill out the form and make sure that the “Redirect url” is valid and uncheck the “Disable Implicit oAuth” under the security tab.
el_GR: Συμπληρώστε την φόρμα και επιβεβαιώστε ότι ο "Σύνδεσμος Ανακατεύθυνσης" είναι έγκυρος και αποεπιλέξτε την επιλογή "Απενεργοποίηση έμμεσου oAuth" στην καρτέλα ασφαλείας.

en: Login and then click on “Register Your Application” to get to the “Manage Clients” section. On there click on the “Register a new client” button
el_GR: Σύνδεση και έπειτα πατήστε στην "Εγγραφή της Εφαρμογής σας" για να πάτε στον τομέα "Διαχείρηση Πελατών". Εκεί πατήστε στο κουμπί "Εγγραφή νέου πελάτη".

en: Go to
el_GR: Μετάβαση στην

en: To complete the process please follow these steps:
el_GR: Για να ολοκληρώσετε την διαδικασία, παρακαλώ ακολουθήστε τα ακόλουθα βήματα:

en: Enter Instagram Token:
el_GR: Εισάγετε το αναγνωριστικού του Instagram:

en: For generate your app token you need to enter your "Client Id" and "Redirect Url".%1sGenerate Token%2s
el_GR: Για να παράγετε το αναγνωριστικό της εφαρμογής σας, πρέπει να εισάγετε το "Αναγνωριστικό Πελάτη" σας και τον "Σύνδεσμος Ανακατεύθυνσης" σας. %1sΠαραγωγή Αναγνωριστικού%2s

en: Enter Instagram Redirect Url:
el_GR: Εισάγετε τον σύνδεσμο ανακατεύθυνσης του Instagram:

en: Enter Instagram Client Id:
el_GR: Εισάγετε το Αναγνωριστικό Πελάτη του Instagram:

en: Enter Instagram User name:
el_GR: Είσαγετε το Όνομα Χρήστη του Instagram:

en: Retrieve the number of Instagram followers
el_GR: Ανακτήστε τον αριθμό ακολούθων στο Instagram

en: Retrieve the number of Pins
el_GR: Ανακτήστε τον αριθμό Pins.

en: Enter Youtube Channel Id:
el_GR: Εισαγάγετε το Αναγνωριστικό Καναλιού του Youtube:

en: Enter Youtube User name:
el_GR: Εισαγάγετε το Όνομα Χρήστη του Youtube:

en: Retrieve the number of Subscribers
el_GR: Ανακτήστε τον αριθμό Ακολούθων

en: 5: Then click on "Test OAuth" at the top right and you will see the 4 token key
el_GR: 5: Έπειτα πατήστε στο κουμπί "Δοκιμή oAuth" πάνω δεξιά και θα δείτε το κλειδί με τα 4 αναγνωριστικά

en: 4: Go to "Keys and Access Tokens" tab and click on "Generate Token" in the "Token actions" section at the bottom
el_GR: 4: Πάτε στην καρτέλα "Κλειδιά και Αναγνωριστικά Εισόδου" και πατήστε στην "Παραγωγή Αναγνωριστικού" στον τομέα "Ενέργειες Αναγνωριστικών" στο τέλος.

en: 3: Enter a random Name , Descriptions and Website URL
el_GR: 3: Εισάγετε ένα τυχαίο Όνομα, Περιγραφές και Σύνδεσμο Ιστότοπου

en: 2: Click on "Create new app"
el_GR: 2: Πατήστε στην "Δημιουργία νέας εφαρμογής"

en: 1: Go to
el_GR: 1: Πάτε στο

en: To get this information:
el_GR: Για να ανακτήσετε αυτήν την πληροφορία:

en: for
el_GR: για

en: Username
el_GR: Όνομα Χρήστη

en:  Please make sure you have entered the
el_GR: Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε εισάγει το

en: Enter Access Token Secret:
el_GR: Εισάγετε το Μυστικό Αναγνωριστικό Πρόσβασης:

en: Enter Access Token:
el_GR: Εισάγετε το Αναγνωριστικό Πρόσβασης:

en: Enter Consumer Secret:
el_GR: Εισάγετε το Μυστικό Κλειδί Καταναλωτή:

en: Enter Consumer Key:
el_GR: Εισάγετε το Κλειδί Καταναλωτή:

en: -tab on your facebook page)
el_GR: -καρτέλας στη σελίδας στο facebook)

en: About
el_GR: "Για εμάς"

en: (You'll find it at the bottom of the
el_GR: (Θα το βρείτε στο τέλος της

en: of your Facebook page
el_GR: της σελίδας σας στο Facebook

en: Retrieve the number of likes
el_GR: Ανάκτηση αριθμού "Μου αρέσει"

en: of your blog
el_GR: του ιστολογίου σας

en: Enter the figure manually:
el_GR: Χειροκίνητη εισαγωγή αριθμού:

en: Retrieve the number of subscribers automatically
el_GR: Αυτόματη ανάκτη του αριθμού συνδρομητών

en: We cannot track this. So enter the figure here:
el_GR: Δε μπορούμε να το ανιχνεύσουμε αυτό. Εισάγετε τον αριθμό εδώ:

en: Please specify which counts should be shown:
el_GR: Παρακαλώ προσδιορίστε ποιές μετρήσεις θα εμφανίζονται:

en: Dismiss
el_GR: Απόρριψη

en: %1sImportant:%2sYour website used to be on http (before you enabled an SSL certificate to switch to https). We found share counts for your URLs on http which usually get lost
                                after switch to https (because Facebook etc. provide the counts per url, and an url on https is a different url then one on http).%3s We found a solution for that%4s so that your share counts on http and https will
                                be aggregated and your full number of share counts is restored. It is implemented in the Premium Plugin - %5sGet it now.%6s
el_GR: %1s Σημαντικό: %2s Ο ιστότοπος ήταν σε http (πριν ενεργοποιήσετε ένα πιστοποιητικό SSL για να αλλάξετε σε https). Βρήκαμε διαμοιρασμένες μετρήσεις για τους συνδέσμους σας σε http οι οποίες συνήθως χάνονται μετά την αλλαγή σε https (επειδή το Facebook κτλπ, παρέχουν μετρήσεις ανά σύνδεσμο, και ένας σύνδεσμος σε https είναι διαφορετικός από έναν σε http). %3s Βρήκαμε μια λύση για αυτό %4s ώστε  οι διαμοιρασμένες μετρήσεις του http και https να συγκεντρώνονται και ο τελικός αριθμός των διαμοιρασμένων μετρήσεων έχει ανακτηθεί. Αυτό έχει υλοποιηθεί στο Premium Πρόσθετο - %5s Πάρτε το τώρα. %6s

en: Enough waffling. So do you want to display counts?
el_GR: Αρκετά με τις φλυαρίες. Θέλετε να σας δείξουμε τις μετρήσεις;

en: Of course, if you start at 0, you shoot yourself in the foot with that. So we suggest that you only turn this feature on once you have a good number of followers/likes/shares (min. of 20 – no worries if it’s not too many, it should just not be 0). %1sNew:%2s In the Premium Plugin you can define a threshold (min. number of counts) when it will automatically switch to showing the counts. %3sGo Premium%4s
el_GR: Φυσικά, αν αρχίσετε από το 0, τότε κάνετε κακό στον εαυτό σας. Οπότε σας προτείνουμε να ανοίξετε αυτό το χαρακτηριστικό όταν θα έχετε έναν καλό αριθμό από ακολούθους/Μου αρέσει/Κοινοποιήσεις (Το ελάχιστο των 20 - μην ανησυχείτε αν δεν είναι πολλά, απλά δε πρέπει να είναι 0). %1s Νέο:%2s Στο Premium Πρόσθετο μπορείτε να ορίσετε ένα όριο (ελάχιστο αριθμό μετρήσεων) και όταν το φτάσετε, θα σας δείχνει αυτόματα τις μετρήσεις. %3s Πάτε Premium %4s

en: Therefore, you can select to display the count next to your main icons, which will look like this (example for round icons):
el_GR: Επομένως, μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζετε η μέτρηση δίπλα στα κυρίως εικονίδιά σας, το οποίο θα φαίνεται κάπως έτσι (παράδειγμα για κυκλικά εικονίδια):

en: It’s a psychological fact that people like to follow other people (as explained well in Robert Cialdini’s book “%1sInfluence%2s”), so when they see that your site has already a good number of Facebook likes, it’s more likely that they will subscribe/like/share your site than if it had 0.
el_GR: Είναι ένα ψυχολογικό γεγονός ότι αρέσει στους ανθρώπους να ακολουθούν άλλους ανθρώπους (όπως εξηγεί και ο Robert Cialdini στο βιβλίο του "%1sInfluence%2s"), οπότε αν ο ιστότοπός σας έχει ήδη έναν καλό αριθμό από "Μου αρέσει" του Facebook, τότε είναι πιο πιθανό άτομα να γίνουν συνδρομητές, να κάνουν "Μου αρέσει" ή να κοινοποιήσουν τον ιστότοπό σας απ'ότι αν είχε 0.

en: Every time user scrolls to the end of the page
el_GR: Κάθε φορά που ο χρήστης σκρολλάρει στο τέλος της σελίδας

en: seconds after the user arrived on the site
el_GR: δευτερόλεπτα μετά την άφιξη του χρήστη στον ιστότοπο

en: Once
el_GR: Μια φορά

en: When shall the pop-up be shown?
el_GR: Πότε θα πρέπει να εμφανίζεται το αναδυόμενο παράθυρο;

en: Please hold the CTRL key to select multiple pages.
el_GR: Παρακαλώ κρατήστε το κουμπί CTRL πατημένο για να επιλέξετε πολλαπλές σελίδες.

en: On some pages
el_GR: Σε μερικές σελίδες

en: On all pages
el_GR: Σε όλες σελίδες

en: Nowhere
el_GR: Πουθενά

en: Where shall the pop-up be shown?
el_GR: Που θα πρέπει να εμφανίζεται το αναδυόμενο παράθυρο;

en: In the Premium Plugin you can choose to display the text on the pop-up in a font already present in your theme
el_GR: Στο Premium Πρόσθετο, μπορείτε να επιλέξετε το κείμενο του αναδυόμενου παραθύρου να εμφανίζεται σε γραμματοσειρά που είναι παρούσα στο Θέμα Εμφάνισής σας

en: Off
el_GR: Κλειστή

en: On
el_GR: Ανοιχτή

en: Shadow:
el_GR: Σκιά:

en: Thickness:
el_GR: Πάχος:

en: Border
el_GR: Όριο

en: Border Color:
el_GR: Χρώμα Ορίου:

en: Color:
el_GR: Χρώμα:

en: Background
el_GR: Παρασκήνιο

en: Icon Box Layout
el_GR: Διάταξη πλαισίων εικονιδίων

en: Text Options
el_GR: Επιλογές κειμένου

en:  Design
el_GR: Σχέδιο

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Enjoy this site? Please follow and like us!
el_GR: Απολαμβάνετε αυτό τον ιστότοπο; Παρακαλώ, ακολουθήστε μας και πατήστε "Μου αρέσει"!

en: You can increase the chances that people share or follow you by displaying a pop-up asking them to. You can define the design and layout below:
el_GR: Μπορείτε να αυξήσετε τις πιθανότητες να σας κοινοποιήσουν ή να σας ακολουθήσουν, εμφανίζοντας ένα αναδυόμενο παράθυρο που θα τους το ζητάει. Μπορείτε να ορίσετε το σχέδιο και τη διάταξη παρακάτω:

en: Update: if you want many more features for your pop-ups, have a look at %1s MyPopUps. %2s
el_GR: Ενημέρωση: Αν θέλετε πολλά περισσότερα χαρακτηριστικά για τα αναδυόμενα παράθυρά σας, κοιτάξτε στο %1s MyPopUps. %2s

en: Share the premium plugin and earn 40% of the purchase price!
el_GR: Κοινοποιήστε το premium πρόσθετο και κερδίστε 40% έκπτωση στην τιμή αγοράς!

en: Just de-activate it
el_GR: Απλά απενεργοποιήστε το

en: Cool - if it was a reason we colud learn from, please let us know in the Support Forum.
el_GR: Εντάξει - Αν μπορούμε να μάθουμε από την αιτία, παρακαλώ ενημερώστε μας στο φόρουμ υποστήριξης.

en: De-activate plugin now
el_GR: Απενεργοποιήστε το πρόσθετο τώρα

en: Thumbs up to that one!
el_GR: Μπράβο σε αυτό!

en: premium version
el_GR: Premium έκδοση

en: I got the
el_GR: Έχω την

en: If you‘re not a Wordpress user yet, please sign up – it‘s quick! Once logged in you‘ll see a section at the bottom where you can ask your question.
el_GR: Αν δεν είστε χρήστης του WordPress ακόμα, παρακαλώ εγγραφτείτε - είναι γρήγορο! Με το που συνδεθείτε, θα δείτε ένα τομέα στο τέλος όπου μπορείτε να υποβάλλετε την ερώτησή σας.

en: Go to Support Forum >
el_GR: Πάτε στο Φόρουμ Υποστήριξης >

en: so that we can fix it. We‘ll respond quickly!
el_GR: ώστε να το διορθώσουμε. Θα απαντήσουμε το συντομότερο δυνατόν!

en: let us know in the Support Forum what didn't work,
el_GR: ενημερώστε μας στο Φόρουμ Υποστήριξης τι δε λειτούργησε,

en: doesn't work for me
el_GR: δεν μου κάνει

en: The plugin
el_GR: Το πρόσθετο

en: No, don't worry, there was a different reason, I want to de-activate it
el_GR: Όχι, μην ανησυχείτε, υπήρχε κάποιος διαφορετικός λόγος, θέλω να το απενεργοποιήσω

en: If you're not a WordPress user yet, please sign up – it's quick! Once logged in you‘ll see a section at the bottom where you can ask your question.
el_GR: Αν δεν είστε χρήστης του WordPress ακόμα, παρακαλώ εγγραφτείτε - είναι γρήγορο! Με το που συνδεθείτε θα δείτε ένα τομέα στο τέλος, όπου μπορείτε να υποβάλλετε την ερώτηση σας.

en: Go to Support Forum>
el_GR: Πάτε στο φόρουμ υποστήριξης>

en: so that we can fix it. We‘ll respond quickly!
el_GR: ώστε να το διορθώσουμε. Θα απαντήσουμε το σύντομο δυνατόν!

en: let us know in the Support Forum what was the issue,
el_GR: ενημερώστε μας για το πρόβλημα στο φόρουμ υποστήριξης

en: PLEASE
el_GR: ΠΑΡΑΚΑΛΩ

en: Oh! You don\'t like our plugin?
el_GR: Τι! Δε σας αρέσει το πρόσθετό μας;

en: Check the Theme
el_GR: Δείτε το θέμα εμφάνισης

en: selections
el_GR: επιλογών

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Save All Settings
el_GR: Αποθήκευση όλων των ρυθμίσεων

en: increases sign ups
el_GR: αυξάνει τις εγγραφές)

en: Do you want to show a subscription form (
el_GR: Θέλετε να εμφανίζεται η φόρμα εγγραφής (

en: Do you want to display a pop-up, asking people to subscribe?
el_GR: Θέλετε να εμφανίζεται ένα αναδυόμενο παράθυρο, ζητώντας στους επισκέπτες να κάνουν εγγραφή;

en: Any other wishes for your main icons?
el_GR: Έχετε κάποια άλλη επιθυμία για τα κυρίως εικονίδιά σας;

en: Do you want to display 'counts' next to your icons?
el_GR: Θέλετε να εμανίζονται οι μετρήσεις δίπλα στα σύμβολά σας;

en: animation do you want to give your icons?
el_GR: κίνησης θέλετε να δώσετε στα εικονίδιά σας;

en: What design
el_GR: Τι σχέδιο

en: Where shall they be displayed?
el_GR: Που θα πρέπει να εμφανίζονται;

en: What do you want the icons to do?
el_GR: Τι θέλετε να κάνουν τα εικονίδια;

en: Which icons do you want to show on your site?
el_GR: Ποιά εικονίδια θέλετε να εμφανίζονται στον ιστότοπό σας;

en: Trouble logging in there?
el_GR: Έχετε πρόβλημα σύνδεσης εκεί;

en: Learn more
el_GR: Μάθετε Περισσότερα

en: Go Premium
el_GR: Πάτε Premium

en: Simply answer the questions below %1$s(at least the first 3)%2$s - that`s it!
el_GR: Απλά απαντήστε τις ερωτήσεις παρακάτω %1$s(τουλάχιστον τις πρώτες 3)%2$s - και αυτό ήταν!

en: We found errors in your javascript which may cause the plugin to not work properly. Please fix the error:
el_GR: Βρήκαμε σφάλματα στην javascript σας, η οποία μπορεί να κάνει το πρόσθετο να μη λειτουργεί σωστά. Παρακαλώ διορθώστε το σφάλμα:

en:  or write to us at
el_GR: ή γράψτε σε μας στo

en: Please visit us at
el_GR: Παρακαλώ επισκεφτείτε μας στο

en: Check out the Premium Plugin
el_GR: Ελέγξτε το Προσθέτο Premium

en: More platforms
el_GR: Περισσότερες πλατφόρμες

en: Friendly support
el_GR: Φιλική υποστήριξη

en: Faster loading
el_GR: Ταχύτερη φόρτωση

en: Mobile optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση για κινητά

en: Better icon placement
el_GR: Καλύτερη τοποθέτηση εικονιδίων

en: Themed icons
el_GR: Θεματικά εικονίδια

en: More icon designs
el_GR: Περισσότερα σχέδια για εικονίδια

en: More Likes & Shares
el_GR: Περισσότερα "Μου αρέσει" και Κοινοποιήσεις

en: On your Woocommerce product pages
el_GR: Στις σελίδες των Woocommerce προϊόντων σας

en: Premium feature
el_GR: Χαρακτηριστικό Premium

en: Show a Pinterest icon over images on mouse-over
el_GR: Δείξε το εικονίδιο του Pinterest πάνω από τις εικόνες όταν περνάει το ποντίκι από πάνω

en: Please select one or multiple placement options:
el_GR: Παρακαλώ διαλέξτε μία ή παραπάνω επιλογές τοποθέτησης:

en: Need icons for another theme? Let us know in the %1$sSupport Forum%2$s.
el_GR: Χρειάζεστε σύμβολα για κάποια άλλη θεματική; Ενημερώστε μας στο %1$s Φόρουμ Υποστήριξης %2$s.

en: %1$sLet us create icons matching your site perfectly (both in terms of colors and shape). %2$sLearn more.%3$s
el_GR: %1$s Ας δημιουργήσουμε εικονίδια που ταιριάζουν τέλεια με τον ιστότοπό σας (και ως προς το χρώμα και ως προς το σχήμα).%2$sΜάθετε περισσότερα.%3$s

en:  Tailored -
el_GR: Προσαρμοσμένα -

en: Upload any icons you want.
el_GR: Ανεβάστε όποια εικονίδια επιθυμείτε.

en: Custom Icons -
el_GR: Προσαρμοσμένα εικονίδια -

en: Custom Icons
el_GR: Προσαρμοσμένα εικονίδια

en: (for dark backgrounds)
el_GR: (για σκοτεινά υπόβαθρα)

en: Transparent
el_GR: Διαφανής

en: Shaded Light
el_GR: Σκιασμένο Φωτεινό

en: Shaded Dark
el_GR: Σκιασμένο Σκοτεινό

en: Silver
el_GR: Ασημί

en: Black
el_GR: Μαύρο

en: Glossy
el_GR: Λείο

en: Crystal
el_GR: Κρυσταλλένιο

en: Orange
el_GR: Πορτοκαλί

en: Splash
el_GR: Πιτσιλιά

en: Chrome Grey
el_GR: Χρώμιο Γκρι

en: Chrome Blue
el_GR: Χρώμιο Μπλε

en: Cubes
el_GR: Κύβοι

en: Cute
el_GR: Γλυκό

en: Thin
el_GR: Λεπτό

en: Default
el_GR: Προεπιλογές

en: Theme options
el_GR: Επιλογές θέματος εμφάνισης

en: The icons have been compressed by %1sShortpixel.com%2s for faster loading of your site. Thank you Shortpixel!
el_GR: Τα σύμβολα έχουν συμπιεστεί από το %1s Shortpixel.com%2s για ταχύτερη φόρτωση του ιστότοπού σας. Ευχαριστούμε Shortpixel!

en: make your visitors aware of your icons
el_GR: ενημερώσει τους επισκέπτες σας για τα εικονίδιά σας

en: A smart automatic animation can
el_GR: Μία έξυπνη αυτοματοποιημένη κίνηση μπορεί

en: more “credit”
el_GR: περισσότερο "κύρος"

en: and gives your site
el_GR: και δίνει στον ιστότοπό σας

en: more professional
el_GR: πιο επαγγελματικό

en: It comes across as
el_GR: Φαίνεται ως

en: A good & well-fitting design is not only nice to look at, but it increases chances that people will subscribe and/or share your site with friends:
el_GR: Ένα καλό και ταιριαστό σχέδιο δεν είναι μόνο ωραίο να το κοιτάς, αλλά αυξάνει και τις πιθανότητες οι επισκέπτες να εγγραφτούν και/ή να κοινοποιήσουν τον ιστότοπό σας με τους φίλους τους:

en: Left aligned
el_GR: Ευθυγραμμισμένο αριστερά

en: Text on icons:
el_GR: Κείμενο στα εικονίδια:

en: px
el_GR: pixel

en: Margins:
el_GR: Περιθώρια:

en: Margin between icons:
el_GR: Περιθώριο μεταξύ εικονιδίων:

en: Gradient
el_GR: Κλίση

en: Flat
el_GR: Επίπεδο

en: Style:
el_GR: Στυλ:

en: with border radius
el_GR: με ακτίνα περιθωρίου

en: Sharp
el_GR: Έντονη

en: Round
el_GR: Στρογγυλό

en: Edges:
el_GR: Γωνίες:

en: Fully responsive
el_GR: Τελείως προσαρμοζόμενο στις κινητές συσκευές

en: Fixed icon width
el_GR: Σταθερό πλάτος εικονιδίου

en: Icons width:
el_GR: Πλάτος εικονιδίων:

en: Large
el_GR: Μεγάλο

en: Medium
el_GR: Μέτριο

en: Small
el_GR: Μικρό

en: Icons size:
el_GR: Μέγεθος εικονιδίων:

en: Design options
el_GR: Επιλογές σχεδιασμού

en: Alignment of share icons:
el_GR: Ευθυγράμμηση των εικονιδίων κοινοποίησης:

en: %1sNew: %2s In the Premium Plugin you can choose to display the text before
                            the sharing icons in a font of your choice. You can also define the %3s font
                            size, type , and the margins below/above the icons.%4s %5s  Check
                            it out.%6s
el_GR: %1s Νέο: %2s Στο Premium πρόσθετο μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται κείμενο πριν από τα εικονίδια κοινοποίησης, σε γραμματοσειρά της επιλογής σας. Μπορείτε να ορίσετε επίσης %3s το μέγεθος της γραμματοσειράς, τον τύπο, και τα περιθώρια πάνω και κάτω από τα εικονίδια. %4s %5s Τσεκάρετε το. %6s

en: Text to appear before the sharing icons:
el_GR: Κείμενο που θα εμφανιστεί πριν από τα εικονίδια κοινοποίησης:

en: Options:
el_GR: Επιλογές:

en: learn more
el_GR: μάθετε περισσότερα

en: 2. Facebook is No.1 in «liking», so it’s a must have
el_GR: 2. Το Facebook είναι το Νο.1 σε "μου αρέσει", οπότε είναι απαραίτητο

en: 1. The follow-icon ensures that your visitors subscribe to your newsletter
el_GR: 1. Το εικονίδιο "ακολουθήστε" διασφαλίζει ότι οι επισκέπτες σας θα εγγραφούν στο ενημερωτικό σας δελτίο

en: Those are usually all you need:
el_GR: Αυτά είναι συνήθως όλα όσα χρειάζεστε:

en: *All icons have «sharing» feature enabled by default. If you want to give them a different function (e.g. link to your Facebook page) then please click on «Define URL» next to the icon.
el_GR: * Όλα τα εικονίδια έχουν το χαρακτηριστικό της κοινοποίησης απο τις προεπιλογές. Αν θέλετε να τους δώσετε διαφορετική λειτουργία (για παράδειγμα, σύνδεση στη σελίδα σας στο Facebook) τότε παρακαλώ κλικάρετε στην επιλογή "Ορίστε διεύθυνση" δίπλα από το εικονίδιο.

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Define URL*
el_GR: Ορίστε διεύθυνση*

en: Select Icons
el_GR: Επιλογή Εικονιδίων

en: These are responsive & independent from the icons you selected elsewhere in the plugin.
el_GR: Αυτά είναι προσαρμοζόμενα στις κινητές συσκευές και ανεξάρτητα από τα εικονίδια που επιλέξατε αλλού στο πρόσθετο.

en: Display the icons I selected above
el_GR: Εμφάνιση των εικονιδίων που επέλεξα παραπάνω

en: Original icons
el_GR: Πρωτότυπα εικονίδια

en: Responsive icons
el_GR: Εικονίδια προσαρμοζόμενα στις κινητές συσκευές

en: Here you have two options:
el_GR: Εδώ έχετε δύο επιλογές:

en: Close window
el_GR: Κλείσιμο παραθύρου

en: We‘ll get back to you ASAP.
el_GR: Θα σας απαντήσουμε το συντομότερο δυνατό.

en: Thank you!
el_GR: Ευχαριστούμε!

en: Your email:
el_GR: Το email σας:

en: Your question:
el_GR: Η ερώτησή σας:

en: quickly!
el_GR: γρήγορα!

en: We‘ll respond
el_GR: Θα σας απαντήσουμε

en: Click here
el_GR: Πατήστε εδώ

en: Support Forum
el_GR: Φόρουμ Υποστήριξης

en: Please ask your question in the...
el_GR: Παρακαλώ κάντε τις ερωτήσεις σας στο...

en: (for the Premium plugin)
el_GR: (για το Premium πρόσθετο)

en: Pre-sales question
el_GR: Ερώτηση προ-πώλησης

en: (for the free plugin)
el_GR: (για το δωρεάν πρόσθετο)

en: Technical question
el_GR: Τεχνική ερώτηση

en: we'll still respond quickly
el_GR: θα απαντήσουμε γρήγορα

en: No chat agent are available, However
el_GR: Κανένας δεν είναι διαθέσιμος για συζήτηση, όμως

en: Show more useful tips for more sharing & traffic?
el_GR: Εμφάνιση περισσότερων χρήσιμων συμβουλών για περισσότερες κοινοποιήσεις και κίνηση;

en: Tips
el_GR: Συμβουλές

en: Suppress error messages?
el_GR: Καταστολή μηνυμάτων σφάλματος;

en: Error reporting
el_GR: Αναφορά σφάλματος

en: If you’ve given your icon only one function (i.e. no pop-up where user can perform different actions) then you can define here what text will be displayed if a user moves his mouse over the icon:
el_GR: Αν έχετε δώσει μόνο μια λειτουργία στο εικονίδιό σας (δηλαδή δεν υπάρχει κανένα αναδυόμενο παράθυρο όπου ο χρήστης θα μπορούσε να κάνει διαφορετικές ενέργειες) τότε μπορείτε να ορίσετε εδώ τι κείμενο θα εμφανίζεται αν ο χρήστης περάσει το ποντίκι του πάνω από το εικονίδιο:

en: Mouseover text
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται με την κύλιση του ποντικιού από πάνω

en: Hide section for all
el_GR: Απόκρυψη ενότητας για όλα

en: Post
el_GR: Δημοσίευση

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: On the pages where you edit your posts/pages, you’ll see a (new) section where you can define which pictures & text should be shared. This extra section is displayed on the following:
el_GR: Στις σελίδες όπου τροποποιείτε τις δημοσιεύσεις και τις σελίδες σας, θα δείτε μια (νέα) ενότητα όπου μπορείτε να ορίσετε ποιές εικόνες και κείμενο θα πρέπει να κοινοποιηθούν. Αυτή η παραπάνω ενότητα θα εμφανίζεται στα παρακάτω:

en: Sharing texts & pictures?
el_GR: Κοινοποίηση κειμένων και εικόνων;

en: This is not to be confused with making the icons permanently placed in the same position, which is possible in the %1$s Premium Plugin.%2$s
el_GR: Αυτό δε θα πρέπει να συγχυστεί με την δημιουργία εικονιδίων μόνιμα τοποθετημένων στην ίδια θέση, το οποίο είναι δυνατό στο %1$s Premium πρόσθετο. %2$s

en: If you select «Yes» here, then the icons which you placed via %1$swidget%2$s or %3$sshortcode%4$s will still be visible on the screen as user scrolls down your page, i.e. they will stick at the top.
el_GR: Αν επιλέξετε «Ναι» εδώ, τότε τα εικονίδια που τοποθετήσατε μέσω %1$s μικροεφαρμογής %2$s ή μέσω %3$s σύντομου κωδικού %4$s θα είναι ακόμα ορατά στην οθόνη όσο ο χρήστης κυλάει προς τα κάτω την σελίδα σας, δηλαδή θα παραμένουν πάνω.

en: Make icons stick?
el_GR: Θέλετε να κάνετε τα εικονίδια να κολλάνε;

en: Sticky icons
el_GR: Κολλώδη εικονίδια

en: If a user clicks on your icons, do you want to open the page in a new window?
el_GR: Αν ένας χρήστης πατήσει στα εικονίδια σας, θέλετε να ανοίξει η σελίδα σε καινούργιο παράθυρο;

en: New window
el_GR: Νέο παράθυρο

en: (with respect to icons in the first row; only relevant if your icons show in two or more rows)
el_GR: (σε σχέση με τα εικονίδια στην πρώτη γραμμή; μόνο αν τα εικονίδιά σας εμφανίζονται σε δύο ή παραπάνω γραμμές)

en: Alignment of icons In the second row:
el_GR: Ευθυγράμμιση των εικονιδίων στην δεύτερη γραμμή:

en: Alignment of icons if placed via shortcode:
el_GR: Ευθυγράμμιση εικονιδίων αν έχουν τοποθετηθεί μέσω σύντομου κωδικού:

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Alignment of icons within a widget:
el_GR: Ευθυγράμμιση εικονιδίων μέσα σε μικροεφαρμογή:

en: define this
el_GR: ορίσετε αυτό

en: Leave empty if you don't want to
el_GR: Αφήστε το κενό αν δεν θέλετε να το

en: Icons per row:
el_GR: Εικονίδια ανά γραμμή:

en: Alignments
el_GR: Ευθυγραμμίσεις

en: Spacing between icons:
el_GR: Διάστημα μεταξύ εικονιδίων:

en:  tall
el_GR: ψηλό

en: pixels wide
el_GR: pixels πλατύ

en: Size:
el_GR: Μέγεθος:

en: Size &amp; spacing of your icons
el_GR: Μέγεθος και κενό των εικονιδίων σας

en: Order of your icons
el_GR: Σειρά των εικονιδίων σας

en: View more
el_GR: Δείτε περισσότερα

en: seconds
el_GR: δευτερόλεπτα

en: Every
el_GR: Κάθε

en: When the site is first loaded
el_GR: Όταν ο ιστότοπος φορτώσει για πρώτη φορά

en: Shuffle them automatically
el_GR: Αυτόματη αναδιάταξη

en: Above options are available in the
el_GR: Οι παραπάνω επιλογές είναι διαθέσιμες στο

en: Flip
el_GR: Αναποδογύρισμα

en: No effect
el_GR: Καμία επίδραση

en: Transition effect to those icons
el_GR: Επιδράσεις μετάβασης σε αυτά τα εικονίδια

en: Show other icons on mouse-over (Only applied for Desktop Icons)
el_GR: Εμφάνιση άλλων εικονιδίων με το πέρασμα ποντικιού (Εφαρμόζεται μόνο στα εικονίδια για υπολογιστές)

en: Greyed-out options are available in the
el_GR: Οι επιλογές γκριζαρίσματος είναι διαθέσιμες στο

en: (Icons turn from full color to shadow)
el_GR: (Τα γεμάτα με χρώμα εικονίδια γίνονται σκιασμένα)

en: Fade Out
el_GR: Ξεθώριασμα

en: (Both fade in and scale effects)
el_GR: (Και σταδιακή επίχρωση και επιδράσεις σκάλας)

en: (Icons become bigger)
el_GR: (Τα εικονίδια γίνονται μεγαλύτερα)

en: Scale
el_GR: Κλίμακα

en: (Icons turn from shadow to full color)
el_GR: (Τα εικονίδια, από σκιασμένα, γεμίζουν με χρώμα)

en: Fade In
el_GR: Σταδιακό γέμισμα

en: Same-icon effects
el_GR: Επιδράσεις ίδιων-εικονιδίων

en: Mouse-Over effects
el_GR: Επιδράσεις περάσματος ποντικιού

en: Animate them
el_GR: Δώστε τους κίνηση

en: Want to disable the floating icons on mobile?
el_GR: Θέλετε να απενεργοποιήσετε τα επιπλέοντα εικονίδια σε κινητές συσκευές;

en: Right:
el_GR: Δεξιά:

en: Left:
el_GR: Αριστερά:

en: Bottom:
el_GR: Κάτω:

en: Top:
el_GR: Πάνω:

en: Margin From:
el_GR: Περιθώριο από:

en: Bottom right
el_GR: Κάτω δεξιά

en: Center bottom
el_GR: Κάτω κέντρο

en: Bottom left
el_GR: Κάτω αριστερά

en: Center right
el_GR: Κέντρο δεξιά

en: Center left
el_GR: Κέντρο αριστερά

en: Top right
el_GR: Πάνω δεξιά

en: Center top
el_GR: Πάνω κέντρο

en: Top left
el_GR: Πάνω αριστερά

en: Define the location:
el_GR: Ορίστε την τοποθεσία:

en: Floating over your website's pages
el_GR: Επιπλέουν πάνω από τις σελίδες του ιστότοπού σας

en: Go to the
el_GR: Πάτε στη

en: Show them via a widget
el_GR: Εμφάνισή τους μέσω μιας μικροεφαρμογής

en: Show icons after posts
el_GR: Εμφάνιση των εικονιδίων μετά τις δημοσιεύσεις

en:  where - as part of our service - we can place the icons for you, making theme adjustments
    					where needed. This ensures the perfect appearance (on all devices) for your icons.
el_GR: όπου - ως μέρος των υπηρεσιών μας - μπορούμε να τοποθετήσουμε τα εικονίδια για εσας, κάνοντας τροποποιήσεις στο θέμα εμφάνισης όπου αυτό κρίνεται απαραίτητο. Αυτό διασφαλίζει την τέλεια εμφάνιση (σε όλες τις συσκευές) για τα εικονίδιά σας.

en: Premium plugin
el_GR: Το Premium πρόσθετο

en: You can try via shortcode (see above), however if you don't want any hassle, check out our
el_GR: Μπορείτε να προσπαθήσετε μέσω σύντομου κωδικού (δείτε παραπάνω), όμως αν δεν θέλετε να παιδευτείτε, κοιτάξτε το

en: Placing icons in your theme's header can be tricky / technical as CSS & PHP know-how is required (as every theme is different, no "automatic" placement is possible).
el_GR: Η τοποθέτηση εικονιδίων στην κεφαλίδα του θέματος εμφάνισης μπορεί να είναι περίπλοκη και τεχνική διαδικασία καθώς απαιτείται γνώση CSS και PHP (καθώς κάθε θέμα εμφάνισης είναι διαφορετικό, δεν είναι δυνατή η "αυτόματη" τοποθέτηση)

en: In your theme's header
el_GR: Στην κεφαλίδα του θέματος εμφάνισής σας

en: Vertically
el_GR: Κάθετα

en: Or, place the icons directly into our (theme) codes by using
el_GR: Ή τοποθετήστε τα εικονίδια σας κατευθείαν στους κώδικες σας (του θέματος εμφάνισης) χρησιμοποιώντας

en:  to place the icons anywhere you want.
el_GR: για να τοποθετήσετε τα εικονίδια όπου θέλετε.

en: Please use the shortcode
el_GR: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε τον σύντομο κωδικό

en: Place via shortcode
el_GR: Τοποθέτηση μέσω σύντομου κωδικού

en: %1$sNew:%2$s In the Premium Plugin you can also give custom icons the feature that when people click on it, they can call you, or send you an SMS. %3$sGo premium now%4$s or learn more.%5$s
el_GR: %1$s Νέο: %2$s Στο Premium πρόσθετο, μπορείτε επιπλέον να δώσετε στα προσαρμοσμένα εικονίδια την λειτουργία που όταν κλικάρουν πάνω τους, μπορούν να σας καλέσουν ή να σας στείλουν SMS. %3$s Πάτε Premium τώρα %4$s ή μάθετε περισσότερα. %5$s

en: Link :
el_GR: Σύνδεσμος:

en: Where do you want this icon to link to?
el_GR: Που θέλετε να οδηγεί αυτό το εικονίδιο;

en: Visit me on OK:
el_GR: Επισκεφτείτε με στο OK:

en: When clicked on, users will get directed to your OK page.
el_GR: Όταν θα πατηθεί, οι χρήστες θα κατευθυνθούν στη σελίδα σας στο OK.

en: When clicked on, users will get directed to your VK page.
el_GR: Όταν θα πατάνε πάνω του, οι χρήστες θα κατευθύνονται στη σελίδα σας στο VK.

en: When clicked on, users will get directed to your TikTok page.
el_GR: Όταν θα πατάνε πάνω του, οι χρήστες θα κατευθύνονται στη σελίδα σας στο TikTok.

en: My Telegram username
el_GR: Το όνομα χρήστη μου στο Telegram

en: Pre-filled message
el_GR: Προ-συμπληρωμένο κείμενο

en: You need to be logged in to Linkedin to be able to use it.
el_GR: Θα πρέπει να είστε συνδεδεμένος στο LinkedIn για να μπορέσετε να το χρησιμοποιήσετε.

en: To find your Product or Company ID, you can use their ID lookup tool at
el_GR: Για να βρείτε το αναγνωριστικό του προϊόντος ή της εταιρείας, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το αναγνωριστικό τους στο εργαλείο αναζήτησης

en: Recommend my business or product on Linkedin:
el_GR: Πρότεινε την εταιρεία ή το προϊόν μου στο LinkedIn:

en: Share my page on LinkedIn
el_GR: Κοινοποιήστε την σελίδα μου στο LinkedIn

en: Follow me on Linkedin:
el_GR: Ακολουθήστε με στο LinkedIn:

en: Visit my Linkedin page at:
el_GR: Επισκεφτείτε τη σελίδα μου στο LinkedIn στο:

en: The LinkedIn icon should allow users to...
el_GR: Το εικονίδιο του LinkedIn θα πρέπει να επιτρέπει στους χρήστες να...

en:  You find your ID in the link of your profile page, e.g. https://www.linkedin.com/profile/view?id=%1s8539887%2s&trk=nav_responsive_tab_profile_pic
el_GR: Θα βρείτε το αναγνωριστικό σας στον σύνδεσμο της σελίδας του προφίλ σας, για παράδειγμα https://www.linkedin.com/profile/view?id=%1s8539887%2s&trk=nav_responsive_tab_profile_pic

en:  The LinkedIn icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do %1s (see an example) %2s
el_GR: Το εικονίδιο του LinkedIn μπορεί να πραγματοποιήσει διάφορες ενέργειες. Παρακάτω επιλέξτε ποιες θα πρέπει να πραγματοποιεί. Αν διαλέξετε περισσότερες από μία επιλογές, τότε οι χρήστες θα έχουν την δυνατότητα να επιλέξουν τι θέλουν να κάνουν %1s (δείτε ένα παράδειγμα) %2s

en: URL:
el_GR: Διεύθυνση:

en: When clicked on, users will get directed to your Instagram page.
el_GR: Όταν θα πατάνε πάνω του, οι χρήστες θα κατευθύνονται στη σελίδα σας στο Instagram.

en: Pin my blog on Pinterest (+1)
el_GR: Καρφίτσωσε το ιστολόγιο μου στο Pinterest(+1)

en: Visit my Pinterest page at:
el_GR: Επισκέψου την σελίδα μου στο Pinterest στο:

en: The Pinterest icon should allow users to...
el_GR: Το εικονίδιο του Pinterest θα πρέπει να επιτρέπει στους χρήστες να...

en:  The Pinterest icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do %1s (see an example) %2s
el_GR: Το εικονίδιο του Pinterest μπορεί να πραγματοποιήσει διάφορες ενέργειες. Επιλέξτε παρακάτω ποιες θα θέλατε να κάνει. Αν επιλέξετε παραπάνω από μία επιλογές, τότε οι χρήστες θα έχουν την δυνατότητα να επιλέξουν τι θέλουν να κάνουν %1s (δείτε ένα παράδειγμα) %2s

en: ChannelId:
el_GR: Αναγνωριστικό καναλιού::

en: (allows people to subscribe to you directly, without leaving your blog)
el_GR: (επιτρέπει στους χρήστες να εγγραφούν σε εσάς απευθείας, χωρίς να αφήσουν το ιστολόγιό σας)

en: Subscribe to me on Youtube
el_GR: Εγγραφτείτε στο κανάλι μου στο Youtube

en: Visit my Youtube page at:
el_GR: Επισκεφτείτε τη σελίδα μου στο Youtube στο:

en: The Youtube icon should allow users to...
el_GR: Το εικονίδιο του Youtube θα πρέπει να επιτρέπει στους χρήστες να...

en: The Youtube icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do %1s (see an example) %2s
el_GR: Το εικονίδιο του Youtube μπορεί να πραγματοποιήσει πολλές ενέργειες. Διαλέξτε παρακάτω ποιες θα θέλατε να πραγματοποιεί. Αν επιλέξετε παραπάνω από μια επιλογές, τότε οι χρήστες θα έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν τι θέλουν να κάνουν %1s (δείτε ένα παράδειγμα) %2s

en: Like my blog on Facebook (+1)
el_GR: Πατήστε "μου αρέσει" στο ιστολόγιο μου στο Facebook (+1)

en: Visit my Facebook page at:
el_GR: Επισκεφτείτε τη σελίδα μου στο Facebook στο:

en: The Facebook icon should allow users to...
el_GR: Το εικονίδιο του Facebook θα πρέπει να επιτρέπει στους χρήστες να...

en: The Facebook icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do %1s (see an example) %2s
el_GR: Το εικονίδιο του Facebook μπορεί να πραγματοποιήσει διάφορες ενέργειες. Παρακάτω επιλέξτε ποιες θα πρέπει να πραγματοποιεί. Αν διαλέξετε περισσότερες από μία επιλογές, τότε οι χρήστες θα έχουν την δυνατότητα να επιλέξουν τι θέλουν να κάνουν %1s (δείτε ένα παράδειγμα) %2s

en: All data will be treated highly confidentially, see the %1s Privacy Policy %2s
el_GR: Όλα τα δεδομένα έχουν απόλυτη εμπιστευτικότητα, δείτε την %1s Πολιτική Απορρήτου %2s

en: This will create your FREE account on follow.it, using above email.
el_GR: Αυτό θα δημιουργήσει το ΔΩΡΕΑΝ λογαριασμό σας στο follow.it, χρησιμοποιώντας το παραπάνω email.

en: Click here to benefit from all advantages >
el_GR: Πατήστε εδώ για να επωφεληθείτε από όλα τα προνόμια >

en: of the emails
el_GR: των emails

en: Tailor the sender name & subject line
el_GR: Προσαρμόστε το όνομα του αποστολέα και της γραμμής θέματος

en: when people subscribe or unsubscribe
el_GR: όταν οι χρήστες θα εγγράφονται ή απεγγράφονται.

en: Get alerts
el_GR: Λάβετε ειδοποιήσεις

en: by being listed in the follow.it directory
el_GR: απλά από το να είστε στο ευρετήριο του follow.it

en: Get more traffic
el_GR: Λάβετε περισσότερη επισκεψιμότητα

en: Automatically post on
el_GR: Δημοσιεύστε αυτόματα στο

en: interesting statistics
el_GR: ενδιαφέροντα στατιστικά

en: subscribers’ emails
el_GR: τα emails των συνδρομητών σας

en: See your
el_GR: Δείτε

en: to your site
el_GR: στον ιστότοπό σας

en: More people come back
el_GR: Περισσότεροι χρήστες γυρνάνε πίσω

en: The service offers many (more) advantages:
el_GR: Η υπηρεσία προσφέρει πολλά περισσότερα προνόμια:

en: (provider of the service)
el_GR: (πάροχος υπηρεσίας)

en: follow.it icon
el_GR: εικονίδιο follow.it

en: Email + Follow text
el_GR: Κείμενο email και ακολούθησης

en: Email icon
el_GR: Εικονίδιο email

en: For most blogs it’s
el_GR: Για τα περισσότερα ιστολόγια είναι

en: RSS URL:
el_GR: RSS διεύθυνση:

en: When clicked on, users can subscribe via RSS
el_GR: Όταν θα πατάνε πάνω του, οι χρήστες θα εγγράφονται μέσω RSS

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Custom
el_GR: Προσαρμογή

en: Upload a custom icon if you have other accounts/websites you want to link to.
el_GR: Μεταφορτώστε προσαρμοσμένα εικονίδια αν έχετε λογαριασμούς/ιστότοπους για τους οποίους θέλετε να προσθέσετε συνδέσμους.

en: Get it now.
el_GR: Πάρτε το τώρα.

en: Upload a custom icon if you have other accounts/websites you want to link to -
el_GR: Μεταφορτώστε προσαρμοσμένα εικονίδια αν έχετε άλλους λογαριασμούς/ιστότοπους για τους οποίους θέλετε να προσθέσετε συνδέσμους -

en: Premium Feature:
el_GR: Premium Χαρακτηριστικά:

en: Custom Icon
el_GR: Προσαρμοσμένα Εικονίδια

en: Show this icon if you have a Weibo account.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο Weibo.

en: Show this icon if you have a WeChat account.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο WeChat.

en: Show this icon if you have an OK account.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο OK.

en: Show this icon if you have a VK account.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο VK.

en: Show this icon if you have a Telegram account.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο Telegram.

en: Show this icon if you want to allow users to share the page via WhatsApp.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο για να επιτρέψετε τους χρήστες να κοινοποιήσουν την σελίδα μέσω WhatsApp.

en: Show this icon if you have an Instagram account.
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο Instagram.

en: Show this icon if you have a Pinterest account (and you should set up one if you publish new pictures regularly – that can increase your traffic significantly).
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμό στο Pinterest(και θέλετε να δημιουργήσετε έναν αν δημοσιεύετε εικόνες συχνά - μπορεί να αυξήσει την επισκεψιμότητά σας δραματικά).

en:  No.1 network for business purposes. Use this icon if you’re a LinkedInner.
el_GR: Το No.1 μέσο κοινωνικής δικτύωσης για επιχειρηματικούς σκοπούς. Χρησιμοποιείστε αυτό το εικονίδιο αν είστε μέλος του LinkedIn.

en: Show this icon if you have a Youtube account (and you should set up one if you have video content – that can increase your traffic significantly).
el_GR: Εμφανίστε αυτό το εικονίδιο αν έχετε λογαριασμο στο youtube (και θα πρέπει να έχετε έναν αν ανεβάζετε συχνά υλικό σε μορφή βίντεο - αυτό θα αυξήσει την κίνησή σας σημαντικά)

en: It depends:
el_GR: Εξαρτάται:

en: Can have a strong promotional effect.
el_GR: Μπορεί να έχει δυνατή προωθητική επίδραση.

en: Twitter
el_GR: Το twitter

en: Facebook is the giant in the social media world, and even if you don’t have a Facebook account yourself you should display this icon, so that Facebook users can share your site on Facebook.
el_GR: Το Facebook είναι γίγαντας ανάμεσα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ακόμα και αν δεν έχετε λογαριασμό Facebook, πάλι θα πρέπει να εμφανίζεται αυτό το εικονίδιο, ώστε οι χρήστες του Facebook να μπορούν να κοινοποιούν τον ιστότοπό σας εκεί.

en: Facebook is crucial, esp. for sharing.
el_GR: Το Facebook είναι απαραίτητο, ειδικά για κοινοποιήσεις.

en: Facebook
el_GR: Το Facebook

en:  to make people follow you. Not offering an email subscription option means losing out on future traffic to your site.
el_GR:  για να κάνει άτομα να σας ακολουθήσουν. Το να μην προσφέρετε την επιλογή συνδρομής σε email σημαίνει ότι θα χάσετε μελλοντική κίνηση στον ιστότοπό σας.

en: much more effective than social media
el_GR: είναι πολύ πιο αποτελεσματικό από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης

en: Everybody uses email – that’s why it’s
el_GR: Όλοι χρησιμοποιούν email - και γι'αυτό

en: Remove credit link
el_GR: Αφαίρεση συνδέσμου πίστωσης

en: Email is the most effective tool to build up followership.
el_GR: Το email είναι ο πιο αποτελεσματικός τρόπος να αυξήσετε τους ακολούθους σας.

en: Read more
el_GR: Διαβάστε περισσότερα

en: here
el_GR: εδώ

en: RSS stands for Really Simply Syndication and is an easy way for people to read your content. You can learn more about it
el_GR: Το RSS σημαίνει Really Simply Syndication και είναι ένας εύκολος τρόπος για τους αναγνώστες σας να διαβάσουν το υλικό σας. Μπορείτε να μάθετε περισσότερα γι'αυτό

en: RSS is still popular, esp. among the tech-savvy crowd.
el_GR: Το RSS είναι ακόμα δημοφιλές, ειδικά ανάμεσα στο κοινό που είναι γνώστες της τεχνολογίας

en: Strongly recommended:
el_GR: Προτεινόμενο:

en:  because people have different preferences, and more options mean that there’s something for everybody, increasing the chances that you get followed and/or shared.
el_GR:  επειδή οι άνθρωποι έχουν διαφορετικές προτιμήσεις, και περισσότερες επιλογές σημαίνει ότι υπάρχει κάτι για όλους, αυξάνοντας τις πιθανότητες να σας ακολουθήσουν και/ή να σας κοινοποιούσουν.

en: the more icons you offer the better
el_GR: όσα περισσότερα εικονίδια προσφέρετε τόσο το καλύτερο

en: In general,
el_GR: Γενικα,

en: Right Align
el_GR: Στοίχιση δεξιά

en: Centered
el_GR: Κεντραρισμένο

en: Left Align
el_GR: Στοίχιση αριστερά

en: Bold
el_GR: Έντονα

en: Italic
el_GR: Πλάγια

en: Oblique
el_GR: Λοξά

en: Inherit
el_GR: Κληρονόμηση

en: Normal
el_GR: Κανονικό

en: Collapse area
el_GR: Σύμπτυξη περιοχής

en: Check it out.
el_GR: Ελέγξτε το.

en: In the Premium Plugin you can choose to display the text on subscribe form in a font already present in your theme.
el_GR: Στο premium πρόσθετο μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίζεται το κείμενο στη φόρμα εγγραφής, στη γραμματοσειρά που υπάρχει ήδη στο θέμα εμφάνισής σας.

en: New:
el_GR: Νέο:

en: Button color:
el_GR: Χρώμα κουμπιού:

en: Font size
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Subscribe button
el_GR: Κουμπί εγγραφής

en: Entry field
el_GR: Πεδίο εισαγωγής

en: Alignment:
el_GR: Ευθυγράμμιση:

en: Font size:
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς:

en: Font color:
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς:

en: Font style:
el_GR: Στυλ γραμματοσειράς:

en: Font:
el_GR: Γραμματοσειρά:

en: Text:
el_GR: Κείμενο:

en: Text above the entry field
el_GR: Κέιμενο πάνω από το πεδίο εισαγωγής

en: Background color:
el_GR: Χρώμα υπόβαθρου:

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Thickness
el_GR: Πάχος

en: Border?
el_GR: Πλαίσιο;

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: Height
el_GR: Ύψος

en: No
el_GR: Όχι

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Adjust size to space on the website?
el_GR: Προσαρμογή μεγέθους στο χώρο που έχει ο ιστότοπος;

en: Overall size & border
el_GR: Γενικότερο μέγεθος & όριο

en: Define text & design (optional)
el_GR: Ορίστε κείμενο και σχέδιο (προαιρετικό)

en: Get new posts by email:
el_GR: Λήψη νέων δημοσιεύσεων με email:

en: 3. Copy & paste HTML code:
el_GR: 3. Αντιγράψτε και επικολλήστε κώδικα HTML:

en:  to place it into your codes
el_GR: για να το τοποθετήσετε στους κωδικούς σας

en: Use the shortcode
el_GR: Χρήση του σύντομου κωδικού

en: 2. Shortcode:
el_GR: 2. Σύντομος κωδικός:

en:  and drag & drop it to the sidebar.
el_GR: σύρτε το και ρίξτε το στην πλευρική στήλη.

en: widget settings<
el_GR: ρυθμίσεις μικροεφαρμογών<

en: 1. Widget:
el_GR: 1. Μικροεφαρμογές:

en: You can place the form by different methods:
el_GR: Μπορείτε να τοποθετήσετε την φόρμα με διαφορετικές μεθόδους:

en: Place it on your site
el_GR: Τοποθετήστε το στον ιστότοπό σας

en: Preview:
el_GR: Προεπισκόπηση:

en: To get access to the emails who subscribe, interesting statistics about your subscribers, alerts when people subscribe or unsubscribe and to tailor the sender name & the subject line of the emails, please %1s click here.%2s
el_GR: Για να έχετε πρόσβαση στα email των συνδρομητών σας, σε ενφιαφέροντα στατιστικά, σε ειδοποιήσης εγγραφής και απεγγραφής και για να προσαρμόσετε το όνομα του αποστολές και τη γραμμή θέματος στα email, παρακαλώ %1s πατήστε εδώ.%2s

en: In addition to the email- and follow-icon you can also show a subscription form which maximizes chances that people subscribe to your site.
el_GR: Επιπρόσθετα με το email και το εικονίδιο ακολούθησης, θέλετε να εμφανίζεται φόρμα εγγραφής η οποία μεγιστοποιεί τις πιθανότητες οι χρήστες να εγγραφούν στον ιστότοπό σας.

en: %1$sImportant:%2$s Your website used to be on http (before you enabled an SSL certificate to switch to https). We found share counts for your URLs on http which usually get lost after switch to https (because Facebook etc. provide the counts per url, and an url on https is a different url then one on http).<br><br> %3$sWe found a solution for that so that%4$s your share counts on http and https will be aggregated and your full number of share counts is restored. It is implemented in the Premium Plugin
el_GR: %1$sΣημαντικό: %2$s Ο ιστότοπός σας ήταν σε http (πριν ενεργοποιήσετε το πιστοποιητικό SSL για να αλλάξετε σε https). Βρήκαμε μετρήσεις κοινοποιήσεων για τις διευθύνσεις σας σε http οι οποίες συνήθως χάνονται μετά την αλλαγή σε https (επειδή το Facebook κτλπ, παρέχουν μετρήσεις ανά διεύθυνση και μια διεύθυνση σε https είναι διαφορετική από μια διεύθυνση σε http). <br><br>%3$s Βρήκαμε λύση για αυτό %4$s ώστε οι μετρήσεις των κοινοποιήσεών σας σε http και https να συγκεντρωθούν και ολόκληρος ο αριθμός από κοινοποιήσεις να ανακτηθεί. Αυτό έχει υλοποιηθεί στο Premium πρόσθετο

en: Get it now
el_GR: Πάρτε το τώρα

en: Premium Plugin
el_GR: Premium πρόσθετου

en: Get it now at 20% discount
el_GR: Πάρτε το τώρα με 20% έκπτωση

en: Ultimate Social Media Icons widgets
el_GR: Ultimate Social Media Icons μικροεργαλεία

en: <span id="sfsi_twitter_desc_remaining_char">106</span> Characters Remaining
el_GR: <span id="sfsi_twitter_desc_remaining_char">106</span> Εναπομείναντες χαρακτήρες

en: This will be used as tweet-text (the link which get shared will be automatically the added at the end). If you don’t enter anything here the tweet text will be used which you defined globally under question 6 on the plugin’s settings page.
el_GR: Αυτό θα χρησιμοποιηθεί ως κείμενο-tweet (ο σύνδεσμος που θα κοινοποιηθεί θα προστεθεί αυτόματα στο τέλος). Αν δεν προσθέσετε τίποτα εδώ τότε το κείμενο-tweet που θα χρησιμοποιηθεί, το ορίσατε παγκοσμίως κάτω από την ερώτηση 6, στη σελίδα των ρυθμίσεων του πρόσθετου.

en: <strong>Tweet </strong>
el_GR: <strong> Tweet </strong>

en: This description will be used when this post is shared on Pinterest. Leave it blank to use the post title.
el_GR: Αυτή η περιγραφή θα χρησιμοποιηθεί όταν αυτή η δημοσίευση κοινοποιείται στο Pinterest. Αφήστε τη κενή για να χρησιμοποιήσετε τον τίτλο της δημοσίευσης.

en: <strong>Pinterest description </strong>(leave blank to use the post title)
el_GR: <strong> Περιγραφή Pinterest </strong> (αφήστε κενό για να χρησιμοποιηθεί ο τίτλος της δημοσίευσης)

en: <span id="sfsi_desc_remaining_char">297</span> Characters Remaining
el_GR: <span id="sfsi_desc_remaining_char">297</span> εναπομείναντες χαρακτήρες

en: This description will be used when shared on Facebook, Linkedin, Twitter and WhatsApp (if you use ‘Twitter cards’). Leave it blank to use the post excerpt. [Developers: this is used by the open graph meta tag «og:description»]
el_GR: Αυτή η περιγραφή θα χρησιμοποιηθεί όταν κοινοποιείται στο Facebook, LinkedIn και WhatsApp (αν χρησιμοποιείται "Twitter cards"). Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιηθεί απόσπασμα της δημοσίευσης. [Προγραμματιστές: αυτό χρησιμοποιείται από το open graph meta tag «og:description»]

en: <strong>Description </strong>(leave blank to use the post exerpt)
el_GR: <strong> Περιγραφή </strong> (αφήστε το κενό για να χρησιμοποιηθεί απόσπασμα της δημοσίευσης)

en: <span id="sfsi_title_remaining_char">95</span> Characters Remaining
el_GR: <span id="sfsi_title_remaining_char">95</span> εναπομείναντες χαρακτήρες

en: This title will be used when shared on Facebook, Linkedin and WhatsApp. Leave it blank to use the post title. [Developers: this is used by the open graph meta tag «og:title»]
el_GR: Αυτός ο τίτλος θα χρησιμοποιηθεί όταν κοινοποιείται στο Facebook, LinkedIn και WhatsApp. Αφήστε το κενό αν θέλετε να χρησιμοποιηθεί ο τίτλος της δημοσίευσης [Προγραμματιστές: αυτό χρησιμοποιείται από το open graph meta tag «og:title»]

en: <strong>Title </strong>(leave blank to use the post title)
el_GR: <strong> Τίτλος </strong> (αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε τον τίτλο της δημοσίευσης)

en: <strong>Picture </strong>(For social media sharing)
el_GR: <strong> Εικόνα </strong> (για κοινοποίηση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης)

en: Ultimate Social Subscribe Form
el_GR: Φόρμα εγγραφής στο Ultimate Social

en: If you do not know how to do the upgrade, please ask your server team or hosting company to do it for you.
el_GR: Αν δεν γνωρίζετε πως να κάνατε την αναβάθμιση, ρωτήστε την ομάδα του διακομιστή σας ή την εταιρεία που σας φιλοξενεί να το κάνει για εσάς.

en:  We noticed you are running your site on a PHP version older than 5.4. Please upgrade to a more recent
                            version. This is not only important for running the Ultimate Social Media Plugin, but also for security
                            reasons in general.
el_GR: Προσέξαμε ότι τρέχετε τον ιστότοπό σας σε έκδοση PHP παλαιότερη της 5.4. Παρακαλώ αναβαθμίστε την σε μία πιο πρόσφατη έκδοση. Αυτό δεν είναι μόνο σημαντικό για να τρέχετε το πρόσθετο Ultimate Social Media, αλλά και γενικά για λόγους ασφαλείας.

en: Check it out
el_GR: Ελέγξτε το

en: , we found a fix for that:
el_GR: , βρήκαμε λύση γι'αυτό:

en: have a look at our Premium Plugin
el_GR: ρίξτε μια ματιά στο premium πρόσθετο

en: If you don’t want to lose the Facebook share & like counts
el_GR: Αν δεν θέλετε να χάσετε τις καταμετρήσεις κοινοποιήσεων και "μου αρέσει" του facebook

en: Recently switched to https?
el_GR: Αλλάξατε πρόσφατα από https;

en: Access Denied
el_GR: Άρνηση Πρόσβασης

note: Description of the plugin
en: Easy to use and 100% FREE social media plugin which adds social media icons to your website with tons of customization features!.
el_GR: Εύκολο στη χρήση και 100% ΔΩΡΕΑΝ πρόσθετο για τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης που προσθέτει εικονίδια μέσων κοινωνικής δικτύωσης στον ιστότοπό σας με πάρα πολλά προσαρμόσιμα χαρακτηριστικά!.

note: Plugin Name of the plugin
en: Social Media and Share Icons (Ultimate Social Media)
el_GR: Μέσα κοινωνικής δικτύωσης και Εικονίδια Κοινοποίησης (Ultimate Social Media)
